1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Złoto lokacyjne-co to jest ?

Dyskusja w 'Złoto i srebro' rozpoczęta przez użytkownika Emila, 16 Luty 2016.

 1. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Czy jest tutaj ktoś, kto wytłumaczy mi na czym polega inwestowanie w złoto lokacyjne ? Mój bliski kolega właśnie tym się zajmuje i często mi o tym opowiada, a mi głupio go tak wprost zapytać o co tak dokładnie w tym wszystkim chodzi. Chciałabym być w temacie i móc z nim podyskutować na ten temat, a nie ciągle tylko przytakiwać i mówić "aha". Więc bardzo proszę, napiszcie mi co to jest to złoto lokacyjne i wogle możecie wprowadzić mnie chociaż odrobinę, takim prostym językiem w świat inwestowania .
   
 2. golddigger

  golddigger New Member

  2
  0
  0
  Last edited by a moderator: 2 Marzec 2016
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Inwestowanie w złoto lokacyjne polega na kupowaniu na przykład sztabek złota albo złotych monet, trzymaniu tego później przez jakiś czas i sprzedaniu drożej w odpowiedniej chwili (czyli wtedy kiedy cena będzie dobra).
  Inwestując w złoto na rynku polskim należy pamiętać, że cena złota zależy od dwóch równie ważnych czynników. Pierwszym z nich jest cena kruszcu w Londynie, tak zwany LBMA Gold Price, który ogłaszany jest dwa razy dziennie każdego dnia roboczego w Wielkiej Brytanii. Drugim czynnikiem jest kurs dolara amerykańskiego do złotówki.
   
 4. goro

  goro New Member

  12
  0
  1
  Złoto lokacyjne jest produktem dla ludzi którzy lubią posiadać coś fizycznie. Inwestowanie w akcjie i posiadanie papierka nie wszystkim wystarcza. Sztabka złota czy moneta schwana w sejfie lub gablotce w salonie nie tylko fajnie wygląda ale i zarabia na siebie. Moim zdaniem inwestowanie w złoto to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. Cżsto też ludzie kupują złoto w postaci uszkodzonych sygnetów pierścionków i innych wyrobów. Innym sposobem jest kupowanie złota na rynkach zagranicznych, np na terenie byłej Jugoławi gdzie ceny są naprawde korzystne.
   
 5. jan77

  jan77 New Member

  16
  0
  1
  Sporo jest ciekawych opcji na stronie mennica24.pl. Mają różne produkty w zakresie inwestycyjnym więc myślę, że coś dla siebie również będziesz w stanie wybrać, więc może tam poszukaj.
   

Poleć tę stronę