1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Złoto lokacyjne-co to jest ?

Dyskusja w 'Złoto i srebro' rozpoczęta przez użytkownika Emila, 16 Luty 2016.

 1. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Czy jest tutaj ktoś, kto wytłumaczy mi na czym polega inwestowanie w złoto lokacyjne ? Mój bliski kolega właśnie tym się zajmuje i często mi o tym opowiada, a mi głupio go tak wprost zapytać o co tak dokładnie w tym wszystkim chodzi. Chciałabym być w temacie i móc z nim podyskutować na ten temat, a nie ciągle tylko przytakiwać i mówić "aha". Więc bardzo proszę, napiszcie mi co to jest to złoto lokacyjne i wogle możecie wprowadzić mnie chociaż odrobinę, takim prostym językiem w świat inwestowania .
   
 2. golddigger

  golddigger New Member

  2
  0
  0
  Last edited by a moderator: 2 Marzec 2016
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Inwestowanie w złoto lokacyjne polega na kupowaniu na przykład sztabek złota albo złotych monet, trzymaniu tego później przez jakiś czas i sprzedaniu drożej w odpowiedniej chwili (czyli wtedy kiedy cena będzie dobra).
  Inwestując w złoto na rynku polskim należy pamiętać, że cena złota zależy od dwóch równie ważnych czynników. Pierwszym z nich jest cena kruszcu w Londynie, tak zwany LBMA Gold Price, który ogłaszany jest dwa razy dziennie każdego dnia roboczego w Wielkiej Brytanii. Drugim czynnikiem jest kurs dolara amerykańskiego do złotówki.
   
 4. goro

  goro New Member

  12
  0
  1
  Złoto lokacyjne jest produktem dla ludzi którzy lubią posiadać coś fizycznie. Inwestowanie w akcjie i posiadanie papierka nie wszystkim wystarcza. Sztabka złota czy moneta schwana w sejfie lub gablotce w salonie nie tylko fajnie wygląda ale i zarabia na siebie. Moim zdaniem inwestowanie w złoto to jedna z najbezpieczniejszych inwestycji. Cżsto też ludzie kupują złoto w postaci uszkodzonych sygnetów pierścionków i innych wyrobów. Innym sposobem jest kupowanie złota na rynkach zagranicznych, np na terenie byłej Jugoławi gdzie ceny są naprawde korzystne.
   
 5. jan77

  jan77 Member

  46
  2
  8
  Sporo jest ciekawych opcji na stronie mennica24.pl. Mają różne produkty w zakresie inwestycyjnym więc myślę, że coś dla siebie również będziesz w stanie wybrać, więc może tam poszukaj.
   
 6. Maciuszek78

  Maciuszek78 New Member

  18
  0
  1
  Ja również korzystam z oferty mennica24.pl i sobie chwalę zarówno to co maja do wyboru jak i to na jaką obsługę można liczyć. Wszystkie zamówienia są sprawnie dostarczane więc pod tym kątem spełniają oczekiwania. Elegancko zapakowane, zabezpieczone, oczywiście wszystkie stosowne dokumenty więc można być pewnym, że kupuje się wartościowy produkt.
   

Poleć tę stronę