1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Środki na firmę

Dyskusja w 'Finanse firmy' rozpoczęta przez użytkownika hosomaki, 4 Lipiec 2016.

 1. hosomaki

  hosomaki New Member

  2
  1
  1
  Skąd można pozyskać środki na rozwój firmy w inny sposób niż poprzez dotacje unijne? Chodzi mi o to, by było możliwie jak najszybciej i jak najprościej. Ktoś ma jakiś pomysł lub doświadczenia?
   
 2. ArlettaW

  ArlettaW New Member

  5
  0
  1
  Jest wiele możliwości. Wszystko zależy od tego, ile mamy czasu i jak wiele środków potrzebujemy. Warto skorzystać z możliwości pożyczki Pozwoli to ruszyć do przodu. Dzięki temu zyskamy możliwość rozwoju firmy.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 3. Fighter

  Fighter New Member

  8
  0
  1
  Jeżeli temat nadal jest aktualny (w innym wypadku może komuś innemu przyda się moja rada), to osobiście poleciłbym wzięcie kredytu na firmę. Dzisiaj trudno o lepsze oraz skuteczniejsze wyjście, ponieważ wiele kredytów dla firm opartych jest o naprawdę świetne warunki. Polecam stronę internetową direct.money.pl/kredyty-gotowkowe-dla-firm, gdzie można dopasować pod swoje możliwości dobrą ofertę.
   
 4. Samanta

  Samanta New Member

  7
  0
  1
  Można pisać o dotację do urzędu pracy.
   
 5. majak

  majak New Member

  7
  0
  1
  Jak zdobyć dotacje z urzędu pracy
  Istnieje kilka warunków jakie należy spełnić, aby być branym pod uwagę w procesie przyznawania dotacji. Są to między innymi:
  • posiadanie statusu osoby bezrobotnej - aby go uzyskać należy zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy,
  • upływ 3 miesięcy od czasu rejestracji - w niektórych przypadkach urzędy ograniczają ten czas do miesiąca,
  • brak statusu studenta studiów stacjonarnych - możliwe jest natomiast studiowanie w trybie wieczorowym lub zaocznym,
  • nieprowadzenie działalności gospodarczej przez okres 12 miesięcy przed złożeniem wniosku.
  Równie istotne są także inne okoliczności:
  • osoba starająca się o dotację, nie odmówiła propozycji przyjęcia zatrudnienia, stażu lub przygotowania zawodowego w okresie 12 miesięcy przed złożeniem wniosku,
  • bezrobotny, ubiegający się o dofinansowanie, nie był karany za przestępstwo przeciwko obrotowi gospodarczemu w okresie 2 lat przed złożeniem wniosku,
  • wnioskujący nie otrzymał innego dofinansowania lub pożyczki na podjęcie działalności gospodarczej w okresie 5 lat przed złożeniem wniosku.
  Jak otrzymać dotację?
  Proces zdobywania dofinansowania z urzędu pracy jest, jak zostało już wspomniane, stosunkowo krótki - przy sprzyjających warunkach może zamknąć się w miesiącu. Nie jest to jednak regułą i zazwyczaj na decyzję czeka się do kilku miesięcy. Zależy to w dużej mierze od urzędu pracy, w którym został złożony wniosek.
  Wysokość dotacji z urzędu pracy
  Wysokość dofinansowania jest ściśle uzależniona od wysokości średniego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw - zazwyczaj kwota dotacji waha się między czterokrotnością, a sześciokrotnością takiego wynagrodzenia. W kwietniu 2015 r. wynosiło ono 4.122,01 zł, łatwo więc obliczyć, że widełki dotacji to 16.488.04 zł - 24.732.06 zł. Warto w tej kwestii zasięgnąć szczegółowych informacji w konkretnym urzędzie pracy.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 6. Szymek

  Szymek New Member

  2
  0
  1
  A dlaczego dotacje z UE Cię nie interesują? Ja uważam, że to na prawdę dobra opcja ! Sam chcę się ubiegać o takie dofinansowanie na moją firmę.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017

Poleć tę stronę