1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Regularne oszczędzanie

Dyskusja w 'Lokaty' rozpoczęta przez użytkownika Barti, 4 Luty 2016.

 1. Barti

  Barti New Member

  17
  0
  1
  Czy regularne oszczędzanie na lokacie przyniesie mi godziwe pieniądze?
  Czy ktoś może pomóc mi obliczyć ile pieniędzy będę miał w wieku 50 lat jeśli teraz (w wieku 20 lat) zacznę oszczędzać po 1000 złotych miesięcznie i będę to wrzucał wszystko na lokatę?
  Ile pieniędzy na tej lokacie dokładnie mi się uzbiera z oprocentowania - przyjmijcie jakiś średnie oprocentowanie lokat jakie występowało na przestrzeni ostatnich 4 lat - nie jestem dobry z matmy i nie wiem jak to obliczyć...
  Pomoże ktoś?
   
 2. Robert

  Robert New Member

  13
  0
  1
  Jeśli chodzi o regularne oszczędzanie to trzeba się zastanowić ile chcemy oszczędzać i w jaki sposób.
  Bardziej ryzykowne - jakieś fundusze inwestycyjne w akcje czy coś (można stracić wszystko).
  Albo bezpieczne na lokatę lub konto oszczędnościowe - to chyba jeden z najpopularniejszych sposobów na oszczędzanie - najlepiej otworzyć sobie takie konto w banku gdzie nie będziemy mieli dostępu przez neta ani karty do bankomatu to nie będzie nas korciło żeby korzystać z tych oszczędności :)
  I ustawić miesięczny stały przelew 200 zł i się oszczędza :)
   
 3. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  2
  1
  Oszczędzanie to oszczędzanie. Tyle ile uciułasz, tyle będziesz mieć, plus jakiś tam procent. Choć jestem typem raczej eksperymentatora i kombinatora, to mimo wszystko uważam, że warto oszczędzać. Ja sam te 200 - 500 zł sobie odkłądam na konto. Nawet nie dbam o oprocentowanie, bo to nie jest najwazniejsze. To jest pieniądz na czarną godzinę, który prędzej czy później się przyda. I jak możesz, to rób to samo. Jak masz 50 zł, odkładaj sobie po 50 zł miesięcznie, bo to zawsze coś. Przyjdzie ci naprawić samochód, już masz pieniądze na koncie. Przyjdzie coś pilnie kupić - to samo. A jak nie masz nic zaoszczędzone to lipa i trzeba kombinować. Oczywiście nie trzymaj tego w skarpecie, lepiej wrzuć na tę lokatę, będzie 1% zysku, to zawsze o 1% więcej, a nie kosztuje to nic.
   
 4. szopen

  szopen New Member

  5
  1
  1
  Szacunek dla Pana jeżeli w wieku 20 lat potrafi PAn odłożyć 1000zł. Przez 30 lat do 50 uzbiera PAn 360.000 Tu nie potrzeba filozofi aby to obliczyć. Jest to dość spora suma. Biorąc pod uwagę że w tym wieku powinien się PAn już czegoś dorobić, mieszkania, auta może nawet wnuków to za tą sumkę mozna sobie jakoś wegetować.Moim zdaniem warte uwagi są programy oszczędnosciowe dostępne w większości banków. Jeżeli mamy konto w banku to napewno tam jest możliwość wpłącania takiej sumy na dodatkowe konto, wybieramy jak ma to być inwestowane, chdzi o stopień ryzyka no i mamy też (nie we wszystkich) gwarance zwrotu wpłaconego kapitału. Czyli tak naprawde nie ryzykujemy za wiele. Sprawdź oferte w swoim banku. Pozdrawiam
   
 5. Radek

  Radek New Member

  20
  0
  1
  Ja oszczędzam co miesiąc w taki sposób.
  Jak dostaję pieniądze po wypłacie na konto - płace od razu wszystkie rachunki, które mam do zapłacenia w danym miesiącu (i jest spokój, nie trzeba o tym pamiętać w środku miesiąca), 300 złotych odkładam na nieprzewidziane wydatki, resztę odliczam na życie około 1500 złotych a ;to co zostaje leci na konto oszczędnościowe.

  Takim sposobem udało mi się zaoszczędzić już ponad 30 000 złotych, które zarabia, mało tego na nieprzewidziane wydatki mam prawie 6000 złotych - będzie na kupo auta np :)
   
 6. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  Regularne oszczędzanie to fajna sprawa. Podzielę się swoim sposobem. Mam na koncie w banku właczona taka funkcje gdzie za każda płatność pobiera mi dodatkowe pieniądze, ktore trafiają na inne konto ktore należy do mojego dziecka. Ma dopiero kilka lat, ale już mu tłumacze że żeby coś mieć trzeba zarobić. Pieniądze ktore tam trafiają idą glownie na zabawki i inne przyjemności jakie maly człowiek chce. Drugim sposobem są pieniądze wrzucane do skarbonki za każda płatność gotówką. Od każdej sumy wkladam mu tam jakiś banknot, lub np 5zl czy 10 jak mi zostają w portfelu. Niby na nc w ten sposób nie można odlożyć, ale na jakieś pierdoły młody ma "swoje" pieniądze, a w pszyszłości może to czymś zaoowocuje
   
 7. biernat

  biernat New Member

  10
  0
  1
  Jest wiele sposobów regularnego oszczędzania, lepszych gorszych ale to każdego indywidualne zdanie. Może niektórzy powiedzą że nie warto odmawiać sonbie przyjemności aby ich kosztem oszczędzać ale powiem coś na swoim przykładzie. Nie palę już kilka lat, pieniądze ktore przeznaczałem na papierosy to była kwota 10-20zł dziennie, w zależności od tego ile paliłem. Teraz za każdym razem jak jestem w sklepie i widze papierosy odkładam rownowartość paczki do "skarbonki" Przez te lata uzbierała mi się taka kwota dzięki której kupilem sobie na starość motocykl. Każdy sposób oszczędzania jest dobry pod warunkiem że jest regularny
   
 8. nowakka

  nowakka New Member

  11
  0
  1
  No teraz w obliczu podwyższonych rachunkow za prąd to oszczędzanie jak najbardziej wskazane :p My zmienilismy dostawcę na pulsar energia i jestesmy zadowoleni :)
   

Poleć tę stronę