1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Procent składany, ważniejszy niż wybór inwestycji

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika Konrad, 19 Luty 2016.

 1. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Mój dobry znajomy zajmuje się ogólnie inwestowaniem pieniędzy na różne sposoby. Ostatnio często wspomina o tym, że procent składany jest ważniejszy niż wybór inwestycji. A ja nie mam zielonego pojęcia o co mu chodzi. Nie chcę wyjść przy nim na laika, chciałbym móc podyskutować z nim troszkę na ten temat (a może nawet mu trochę zaimponować). I właśnie dlatego jestem tutaj na forum. Liczę na to, że znajdzie się tutaj jakaś miła osoba, która wie coś na ten temat i mi wytłumaczy, tylko najlepiej tak "łopatologicznie" :)
   
 2. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Hmmm...wytłumaczę co to jest procent składany na przykładzie, tak będzie łatwiej :) Odkładając na przykład dla dziecka 2 tys. zł rocznie czyli zaledwie 166 zł co miesiąc, nasza pociecha wkroczy w dorosłość z niemal 60 tys. zł oszczędności, choć odłoży 36 tys. zł. Niektórzy mówią, że to magia procentu składanego, ale to żadna magia – tak działa zwykła matematyka. Czyli systematycznie wpłacamy pieniądze na konto i one sobie tam rosną o pewien procent :) A co to jest inwestycja to już chyba nie muszę tłumaczyć :)
   

Poleć tę stronę