1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Pozycjonowanie - jak zacząć?

Dyskusja w 'Zarabianie w internecie' rozpoczęta przez użytkownika Corny, 1 Luty 2016.

 1. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  W sieci jak się planuje biznes, to trzeba się liczyć ze stroną internetową, przydały by się przynajmniej podstawowe znajomości htmla (chyba że chcemy wszystko zlecać, ale to będzie drogie), no i w sumie ważna część internetowego marketingu czyli pozycjonowanie.
  Jak zacząć pozycjonowanie strony? Macie jakieś ciekawe wskazówki i porady dla początkujących i średnio zaawansowanych pozycjonerów, a właściwie posiadaczy stron? Na pewno przyda się wszystkim prowadzącym własne sklepy internetowe, własne strony z programami partnerskimi czy z jakąś płatną treścią. Za wszystkie wskazówki i porady z góry dziękuję.
   
 2. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Jeśli sam nigdy tego nie robiłeś i zaczynasz od zera, to jest to ciężki kawałek chleba. Mój znajomy jest pozycjonerem, to on wydaje kupę kasy na jakieś serwery, domeny, na narzędzia, które kosztują często po kilka tysięcy złotych (jakieś programy i skrypty).
  Jeśli chcesz to robić tylko dla siebie i nie planujesz firmy pozycjonerskiej, to z mojego doświadczenia wynika, że pozycjonowanie warto zacząć od:
  - uczenia się skąd pozyskiwać dobre linki do Twojej strony (ja np. udzielam się na forach i jak coś na dany temat jest na mojej stronie, to polecam i dodaję link),
  - trzeba też pisać dobre i ciekawe teksty, albo dodawać jakąś inną treść,
  - poczytaj trochę o optymalizacji, czyli te wszystkie nagłówki, opisy zdjęć, opisy strony. Jest tego sporo.
  Na początek to powinno wystarczyć.
   
 3. Majki

  Majki New Member

  18
  0
  1
  Ja wiem po moim koledze, że pozycjonowanie to najlepiej zlecić specjalistom - to za poważny biznes jak ma się jakąś dobrą stronę.
  Mój znajomy nakręcony przez kolegę zainwestował w taki portal, kupił już gotowy w sumie za 10 000 złotych i plan pozycjonowania do niego miał - zaczął robić to sam... i klęska, za 4 miesiące dostał jakieś filtry - efekt taki, że strona w ogóle nie była wyszukiwana w internecie, tak więc moim zdaniem powinno sie to zlecić specjalistom - też o tym czytałem ostatnio i darowałem sobie to...
  Jest masa czynników które trzeba śledzić i analizować...
   
 4. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  No kolego, na dwoje babka wróżyła. Z jednej strony kupić portal za 10 000 zł i nie mieć kasy na reklamę, tylko kombinować samemu, to trochę lekka patologia i tu po części się zgadzam. Jednak warto mieć tę podstawową wiedzę, żeby wiedzieć co zlecać danej firmie, bo oni Ci mogą nawciskać kit, że znają algorytmy Google, że mają jakieś super narzędzia, niesamowitą wiedzę i zrobią jeszcze większy szit niż samemu można zrobić.
  W pozycjonowaniu nie ma magii, trzeba mieć dobre zaplecza, trzeba dodawać dobre treści i dobre linki z tematycznych miejsc. To zarazem trudne i proste, bo o ile schemat jest prosty o tyle dostępność tych miejsc już trudniejsza. Dlatego polecam mieć podstawową wiedzę na temat tego jak pozycjonować i jak zacząć pozycjonowanie.
   
 5. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  W pozycjonowani pomagają dwa chyba najbardziej popularne portale. Facebook i YT. W zależności od tematyki jaką chcemy popularyzować na swojej stronie. Przydatne też jest to jeżeli iszemy o czymś na czym się znamy że to nasze hobby. Wtedy mżna pisać i pisać. Mając konto na FB ożemyudostępniać znajomym,oni znajomym a tamci jeszcze innym i powstaje taki ąńcuszek. Możemy założyć funpage który napewn ktoś będzie odwiedzał jeżeli tematyka będzie ineresująca. Możemy również wrzucać filmiki na yt promujące dodatkowo naszą działąlność, udzielać sie na forach itp.
   
 6. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Nie do końca YT i FB pomagają w pozycjonowaniu. Pomagają - owszem, ale w marketingu internetowym, bo teraz marketing w dużej mierze schodzi właśnie do social media, ale nie w każdej branży. Np. branże finansowe, to ludzie raczej szukają po forach, takich jak to, albo po stronach eksperckich. Wyobrażacie sobie grupę inwestorów na FB? Raczej ona nie będzie zbyt popularna i jakoś tam się specjalnie nie wybije. Poza tym linki z FB i z YT jakoś specjalnie nie przekładają się na pozycję strony, jeśli są nie zauważone. Co to oznacza - jeśli nie mają lajków ani sharów, to raczej Google nie zwróci na nie uwagi.
   
 7. orlok

  orlok New Member

  13
  0
  1
  Skłaniam się do opinii, że lepiej zlecić to profesjonalistom, bo inaczej mozesz dużo stracić. Pozycjonowanie to nie jest robota dla kogoś, komu do prowadzenia biznesu wystarczą "podstawy htmla". Pozdrawiam.
   
 8. jak chcesz znać podstawy - zapisz się na kurs krzyworączki :) dość potężna dawka wiedzy. Ale w przypadku sklepu czy portalu - dużo ważniejsze od pozycjonowania jest zdobycie klienta i zatrzymanie go na dłużej. A tu sie z kolei kłaniają Danielewski i Piotr Majewski :)
   
 9. marek.kubacki

  marek.kubacki New Member

  1
  0
  0
  Zgadzam się z Ulą, pozycjonowanie jest potrzebne, ale swoim zasięgiem obejmuje w dużej mierze klientów niezainteresowanych. dobycie natomiast stałych klientów w Sieci przynosi dużo większe zyski. Dzięki automatyzacji działań w marketingu jestem w stanie dotrzeć z ofertą do potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani moją ofertą.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 10. Lipa

  Lipa New Member

  3
  0
  1
 11. gapio6

  gapio6 New Member

  1
  0
  1
  Oczywiście że trzeba zapisać się na kurs inaczej nic z tego nie będzie. Spróbuj znaleźć inny sposób na zarobek, jest jeszcze kilka możliwości
   
 12. Trendy

  Trendy New Member

  6
  0
  1
  Na pewno nie trzeba mieć kursów itp., jest mega dużo poradników które można przeczytać w internecie
   
 13. kryptoanka

  kryptoanka New Member

  25
  0
  1
  Przede wszystkim trzeba zacząć od zmian na stronie. Czasami przez zły kod html trudno się wypozycjonować.
   
 14. zydek

  zydek Member

  44
  0
  6
  Hmm... obecnie to wymaga sporej inwestycji i tak naprawdę bardzo łatwo można wtopić, tzn. będziesz wykładać kasę na działania, które i tak nie przyniosą efektów. Obecnie SEO nie jest zerojedynkowe. Każde działanie trzeba przeanalizować, a wiem, bo sam próbowałem. Skontaktuj się z Webrange. Niech ci wszystko opowiedzą - nam robili SEO i uważam, że to była w 100 proc. trafiona inwestycja. Wykonali kawał solidnej roboty - widoczność stale rosła i nadal tak jest. No i co najważniejsze - mamy klientów z Google.
   
 15. lama2000

  lama2000 New Member

  11
  0
  1
  albo od początku ogarnąć solidną stronę, która będzie dostosowana pod seo. Co do samej strony, to wiem że ekipa z Coolbrand robi mega porządne stronki, intuicyjny cms i elegancki szablon. Wszystko pod wytyczne klienta.
   

Poleć tę stronę