1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Porada dla inwestycyjnego żółtodzioba (oszczędzanie i inwestycje)

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika KasiaD, 27 Luty 2020.

 1. KasiaD

  KasiaD New Member

  1
  0
  1
  Cześć,

  Jakiś czas temu zainteresowałam się tematem inwestycji, przekroczyłam trzydziestkę i chcę w końcu zrobić coś rozsądnego z nadwyżką pieniędzy. Czytam książki o inwestowaniu i blogi, niestety temat jest w dalszym ciągu mglisty, nie mam również czasu ani zapału, żeby uczynić z tego tematu "hobby". Mój partner jest kompletnie zielony w temacie inwestycji i nie chce się tym zajmować. Musimy więc wybrać narzędzia długoterminowe, ale takie, które nie wymagają dużej wiedzy ani uwagi.
  Przedstawię Wam sytuację na ten moment, będę wdzięczna za każdą radę i opinię

  Oszczędności:
  Miesięcznie przeznaczamy pomiędzy 6 a 10 tys na konto oszczędnościowe (w zależności od opcji mamy 2,7-3%). Te pieniądze posłużą nam niebawem jako wkład własny na mieszkanie (50% wkładu własnego, 50% wartości pożyczka), więc nie korzystam z lokaty. Kredyt na 5 lat. Będą to nasze pierwsze aktywa. Po tym okresie miesięczną nadwyżkę w postaci 2 tysięcy mogę przeznaczyć na lokatę.

  Inwestycje:
  Jestem skłonna na początek przeznaczyć na inwestycje ok. 1000zł miesięcznie. 500zł z tej kwoty może pójść w bardziej ryzykowne aktywa, druga połowa w coś bezpieczniejszego (obligacje).
  Rozważam jedynie opcje, które nie wymagają dużego nadzoru, mianowicie fundusze inwestycyjne za pośrednictwem banku. Chyba, że możecie zasugerować coś równie łatwego. Z mojej krótkiej analizy wynika, że Deutsche Bank ma najciekawszą ofertę na chwilę obecną.

  Czy brzmi to dla was rozsądnie? Jeśli tak, o co pytać w Deutsche Banku, poza opłatami manipulacyjnymi? Czy powinnam wybrać więcej niż jeden fundusz? Jak zarządza się aktywami ulokowanymi w funduszu inwestycyjnym za pośrednictwem banku? Czy polecacie jakąś inną opcję?

  Pozdrawiam!
   
 2. AWB

  AWB New Member

  3
  0
  1
   
 3. cencik

  cencik New Member

  2
  0
  1
  Jeśli mogę. Bezpieczne obligacje indeksowane inflacją 4 lub 10 latki. giełda etf sp500 lub polskie etfwig 20 kupuj tylko gdy tanie . Odpuść sobie tych naciągaczy z funduszów bo cały zarobek oddasz na prowizję
   

Poleć tę stronę