1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Początek hossy numizmatycznej?

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Piotrunio, 16 Luty 2016.

 1. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  0
  1
  Moi znajomi gadają ciągle o starych pieniądzach. Chwalą się, że jeden kupił gdzieś tam za 20 zł monetę, sprzedał za 30 zł. Jedna sztuka to niewiele, ale 10 sztuk, to już stówka, inwestycja jak dobrze liczę - 30%?
  Licząc te 20% średniego zysku, przy kupieniu monet na kwotę 5000 zł, poszperaniu co nie co, pohandlowaniu, można wyciągnąć 1000 zł bez większych ceregieli.
  Czy to jakiś początek hossy numizmatycznej, czy może na stare monety zawsze jest popyt?
  Czy podzielacie moją euforię czy może raczej przesadzam i nie ma tak fajnie jak by się wydawało? Dzięki za info i porady.
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Wydaje mi się, że stare monety zawsze będą się sprzedawać. Tylko, że trzeba się na tym chociaż trochę znać i obserwować rynek kiedy co najbardziej będzie się opłacało kupić bądź sprzedać. Trzeba też wiedzieć gdzie kupować, żeby nie natrafić na podróbkę (albo umieć rozpoznać) i wiedzieć gdzie będzie się opłacać je sprzedać.
  Myślę jednak że nie ma co nie wiadomo jak się na to nastawiać jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy na ten temat. Myślę, że najlepiej nie szaleć tylko kupować po trochu i powoli się w to wszystko wgryźć, później już będzie z górki
   

Poleć tę stronę