1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Najwięksi Polscy eksporterzy na GPW

Dyskusja w 'Giełda' rozpoczęta przez użytkownika Piotrunio, 16 Luty 2016.

 1. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  0
  1
  Kogo polecicie na najbliższe lata z polskich eksporterów na GPW? Chciałbym trochę pobawić się w spółki. Myślę, że potraktuję to bardziej jako naukę (oby nie zbyt kosztowną ;) ), niż realne inwestowanie.
  Czy warto stawiać na stabilne spółki, które sa wysoko w rankingach od lat, czy może raczej liczyć na szybki strzał, typu nowy eksporter, nowa spółka, efekt wow i wypłacać kasę im szybciej się da?
  Teraz złotówka jest bardzo tania i nie wiem na dobrą sprawę czy jest to plus czy minus, bo niby się dużo sprzedaje, ale czy to się przekłada na wartość? Czy ktoś mógłby mi w pigułce przedstawić takie podstawowe zagadnienia?
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  W ostatnim czasie pierwsze trzy miejsca zajmują:
  *CD Projekt- producent gier komputerowych m.in. słynnego "Wiedźmina", które sprzedają się na całym świecie w milionach egzemplarzy. Bardzo silna i rozpoznawalna marka na całym świecie.
  *PESA- producent pociągów i tramwajów. Sprzedaje swoje produkty m.in. w Niemczech, gdzie podpisała wielki kontrakt na 1,2 mld. euro.
  *TZMO- producent wyrobów higienicznych. Sprzedaje swe produkty na pięciu kontynentach.
  Myślę, że warto stawiać na którąś z powyższych spółek
   
 3. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Wobec dużej przeceny na GPW w 2015 roku ceny wielu akcji stały się atrakcyjnie tanie. Wybierając spółki nisko wyceniane i z dobrymi perspektywami na obecny rok, można liczyć na zwrot z inwestycji powyżej lokaty. W portfelu w 2016 roku przeważać jednak powinny instrumenty bezpieczne, czyli obligacje korporacyjne i struktury z ochroną kapitału.
  – Struktura takiego portfela może wyglądać następująco: 40 proc. obligacje spółek Kruk i Cyfrowy Polsat, 20 proc. – certyfikaty strukturyzowane, gwarantowane z ochroną kapitału i 40 proc. – akcje spółek . Takie ciekawe informacje znalazłam w internecie :) Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłam :)
   

Poleć tę stronę