1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Najlepsze inwestycje w monety

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Konrad, 16 Luty 2016.

 1. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Od dłuższego czasu obserwuję rynek numizmatyczny. Moim zdaniem temat monet można zgłębiać bardzo długo i jeśli ktoś się tym interesuje i dobrze na tym zna to może zarobić bardzo duże pieniądze.

  Ja zastanawiam się nad inwestycją w monety bulionowe, ponieważ z tego co wyczytałem jest to bezpieczna inwestycja na zasadzie jak w złoto albo srebro. Myślę też nad okazami kolekcjonerskimi tylko, że jest to troszkę bardziej ryzykowne. Chętnie poczytam o waszych doświadczeniach z tym związanych i ewentualnych poradach
   
 2. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Witam. Jeśli się zna trochę na monetach może się okazać, że jest to prawdziwa żyła złota. Rynek monet zachowuje się bardzo podobnie jak prawdziwy rynek finansowy - tu również występują manipulacje, spekulacje, inwestycje krótko i długo terminowe.
  Zaletą monet kolekcjonerskich jest fakt, iż popyt ze strony prawdziwych zapaleńców, czyli kolekcjonerów, utrzymuje się w każdej sytuacji - bez względu na panującą koniunkturę. Trzeba tylko wiedzieć jaka moneta będzie warta inwestycji a jaka nie, żeby źle nie trafić.
   
 3. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Witam. Myślę, że inwestycja w monety jest opłacalna. Jeśli chodzi o monety kolekcjonerskie to jednak trzeba liczyć się z tym, że zysku nie możemy spodziewać się zbyt szybko. No chyba, że trafi się na jakąś perełkę. Ogólnie jest to raczej inwestycja długoterminowa.
  #Konrad osobiście polecam skupić się bardziej na monetach bulionowych. Jak sam zauważyłeś, są one bezpieczniejszą inwestycją. A to chyba ważne żeby pieniądze które chcemy zarobić były pewniejsze.
  No i tutaj zysków możemy spodziewać się szybciej niż z monet kolekcjonerskich
   
 4. zupacebulowa

  zupacebulowa New Member

  3
  0
  1
  Tylko, że przy tego typu inwestycji musisz cały czas kontorlować rynek - nie możesz się zagapić jak coś nowego i interesującego wyjdzie (żeby na tym więcej zyskać). No i wstrzelać się w momenty kiedy mało osób będzie oferowało dany okaz.
   

Poleć tę stronę