1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Najlepsza lokata na polskim rynku - w jakim Banku?

Dyskusja w 'Lokaty' rozpoczęta przez użytkownika Barti, 4 Luty 2016.

 1. Barti

  Barti New Member

  17
  0
  1
  Mam trochę gorsza i chciałbym to umieścić w jakimś banku na lokacie, ponieważ wydaje mi się, że to jednak najbezpieczniejsza inwestycja, wiadomo, że kokosów się nie zarobi na lokacie ale zawsze się jest do przodu i nie trzeba się martwić tymi kryzysami itd. Kiedyś miałem inwestycje w akcjach i straciłem wszystko co do gorsza ;/ tak więc teraz jestem nastawiony tylko na lokaty.

  Tak więc w jakim Banku dostanę najlepszą lokatę? Czy wszystko wsadzić na jedną lokatę czy może otworzyć kilka mniejszych lokat?
   
 2. goldenboy

  goldenboy New Member

  7
  0
  1
  Witaj Barti
  Niema czegoś takiego jak najlepsza lokata. Jeżeli oceniamy lokaty, to pod uwagę bierzey interesujące nas kryteria. Długość lokaty, oprocentowanie w skali roku luba na czas jaki inwestyjemy pieniądze. Średnie oprocentowanie lokat wacha się w granicach 3-5%. Owszem są z wyższym, niższym w zależności od oferty banku. Dostaniemy lokate na wyższy procent jak założymy konto, karte kredytową lub jakieś ubezpieczenie, czyli poprostu jak kupimy inny produkt danego banku. Są też lokaty gdzie bank ustaa oprocentowanie indywidualnie, ale musimy dysponować sumą za którą stoi conajmniej sześć zer...
   
 3. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  2
  1
  Goldenboy... Wyjdź i rób lipę gdzie indziej. Lokaty 3 - 5% mało nie parsknąłem śmiechem. A jak doczytałem, że czasem znajdzie się wyższe?! To już w ogóle się usmarkałem.
  Znajdź no mi jakąś fajną lokatę 5% to zapłacę Ci za pośrednictwo.

  Tylko niech to będzie 5%, a nie jakiś szit typu "5% na miesiąc do kwoty 3000 zł i trzeba założyć nowe konto plus pińdziesiąt warunków..."

  Dobrych lokat obecnie na rynku nie ma i to jest moje zdanie. To się nie poprawi, póki nie będzie niższych stóp procentowych. Ludzie, czy wy nie macie kont bankowych? Gdzie 5%??!!
   
  MasterInvest lubi to.
 4. goldenboy

  goldenboy New Member

  7
  0
  1
  Więc tak, po pierwsze to mam takie samo prawo wypowiadania się na tym forum jak Ty, po drugie podobnie nie jestem specjalistą. Po trzecie pytanie dotyczyło ogolnie lokat, nie było sprecyzwane najlepsza klokata w polsce dla 4tyś na 3 miesiąc itp. Ranking lokat na Totalmoney na luty tego roku przedstawia kilka lokat w ktorych oprocentowanie wacha się od 2-4% Mbank, Ideabank BPH oczywiście z dodatkowyi warunkami. Wielu inwestorów lokuje swoje pieniądze poza granicami polski, są korzystniejsze warunki. Większa kwota wolna od podatku, można sprzedawać rzeczy które w polsce objęte są jakimiś sankcjami itp. To samo z lokatami. Banki z rynku wschodniego czy azjatyckiego oferują lokaty nawet na 15%. Jezeli jednak koniecznie ktoś chce korzystać z krajowych lokat jest coś takiego jak bankowość prywatna. Tam są wysoko oprocentowane lokaty,ustalane indywidualnie ale jest dużo warunków które dodatkowo trzeba spełnić. Przykro mi że Twój bank na kwote 3tyś zł dał Ci oprocentoanie wynoszące 1
   
 5. Radek

  Radek New Member

  20
  0
  1
  Według mnie warto zwrócić uwagę na lokaty w BGZ BNP Paribas - już na kilku forach pisali, że tam mają bardzo dobre oprocentowanie lokat mimo tego, że obecnie są obniżone stopy %.
  Dodatkowo warto też sprawdzać oferty indywidualne w swoim banku - ja w mBanku mam konto od 5 lat i dostałem tam ciekawą opcję lokaty na 6 miesięcy - jak porównywałem to w innych bankach to nigdzie indziej nie dali tak wysokiego oprocentowania.
  także polecam sprawdzić w tym BGŻ BNP i w swoim Banku - na pewno to najlepsze opcje :)
   
 6. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  2
  1
  Tak jak wspominałem koledze - wskaż mi, które to te lokaty mają po te 5 czy 15%? W Polsce pomimo starania nie znalazłem żadnej co by miała 5% :D A 2 - 4% lokaty, owszem znajdą się na takich warunkach jak wspominałem, a raczej trochę wyśmiałem.

  W stylu: 5% na lokatę o 5000 zł na miesiąc. Do tego gwiazdka, która opisuje dodatkowe warunki lokaty, które musisz spełnić, typu:
  - regularne wpłaty na konto,
  - karta kredytowa (która swoje kosztuje),
  - opłaty za NIEkorzystanie z karty płatniczej / debetowej.

  W konsekwencji zarobisz jakieś 20 zł (tyle za miesiąc "inwestycji" w w/w lokacie), oczywiście minus podatek :D, a przez najbliższy rok korzystania z tego konta, stracisz powiedzmy 50 zł.
  Inwestycja życia <brawo>.
   
  MasterInvest lubi to.
 7. zuzia

  zuzia New Member

  5
  0
  1
  Lokaty oferowane w polskich bankach niestety nie pozwolą nam zarobić. Mają dwa plusy. Są najbezpieczniejsze ze wszystkich form inwestowania kapitału a drugi z nich to że pieniądze jakiś tam procent zarabiają, czasem tego zysku nie widzimy i est on równy inflacji, więc nie "tracą swojej wartości leżac w skarpecie.
  Lokaty są na male procenty gdzie często zarabiamy kilkadziesiat złotych. Zysk jest poprosu nieodczuwalny :) Najczęściej inwestujemy 10-30 tyś na lkaty 3-6 miesięcy. Zawsze w sumie lepiej mieć te kilkadziesiąt, może kilkaset zł miesięcznie niż aby ich nam brakowalo
   
 8. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Oczywiście, że na lokatach się kokosów nie zarobi, jednak warto o nich pomyśleć. To zdecydowanie lepsze miejsca dla pieniędzy niż skarpeta.
   
 9. Zbychu39

  Zbychu39 New Member

  6
  0
  1
  Jest dużo więcej lepszych sposobów niż oszczędzanie pieniędzy na lokacie. Wg bardzo mało dochodowe.
   
 10. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Oczywiście, że to mało dochodowe. jednak bezpieczne i łatwe do wyliczenia. Wielu to wystarcza.
   
 11. Kasiek66

  Kasiek66 New Member

  1
  0
  1
  Witaj, obecnie wg mnie najkorzystniejsza jest EKOlokata 5 na 5 w BOŚ banku gdzie mozesz zyskać do 5% i to bez górnej granicy kwotowej, polecam. :)
   
 12. rb2ruow

  rb2ruow New Member

  4
  0
  1
  Nie mam doświadczenia w tej dziedzinie. Raczej ciężko będzie mi coś sensownego doradzić.
   
 13. JO-23

  JO-23 New Member

  1
  0
  1
  Obecnie najwyższe są w Idei i Getinie, ale w ich sytuacji finansowej bym raczej po odbiór szedł do bankowego funduszu gwarancyjnego już:)
   

Poleć tę stronę