1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Monety jako dobra inwestycja

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika Karolina, 19 Luty 2016.

 1. Karolina

  Karolina New Member

  6
  0
  1
  Interesuję się monetami, ogólnie numizmatyką. Od dłuższego czasu jest to moje hobby. W swojej kolekcji mam już tego wszystkiego troszkę. W obecnej chwili już mam trochę problemów finansowych i zastanawiam się czy może zacząć zarabiać na tym moim hobby. Zacząłem już troszkę czytać ile co jest warte, co kupować i gdzie później sprzedawać. Jednak chciałbym jeszcze poznać kilka opinii od osób, które się tym zajmują. Miło byłoby dowiedzieć się jakie były Wasze początki, ewentualne straty i czego nauczyliście się w trakcie
   
 2. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Witam. Na monetach można faktycznie zarobić całkiem ładne pieniądze. Trzeba tylko zorientować się kiedy ich sprzedaż i kupno będzie najbardziej opłacalne.
  Jeśli chcemy zacząć inwestować w monety musimy zrozumieć podstawowe rozróżnienie między monetami kolekcjonerskimi a tzw. monetami bulionowymi. W pierwszym przypadku decydujące znaczenie ma wartość kolekcjonerska. Z kolei monety bulionowe bite są przede wszystkim z myślą o lokacie w kruszec.
  Trzeba też być na bieżąco z planami emisyjnymi NBP, orientować się w najbardziej popularnych kolekcjach polskich i zagranicznych.
   
 3. biernat

  biernat New Member

  10
  0
  1
  tutaj skupiłbym się na kupnie. Jeżeli chcey zacząć inwestować to musimy skupić się nad nazbieraniem najpierw tych monet. Są w polsce organiozwane różne targi, zjazdy kolekcjonerów o ktorych można dowiedzieć się z for tematycznych. Po raz kolejny jednak przestrzegam przed oszustami. Jeżeli nie mamy kompletnie o tym pojecia zasięgnijmy porady eksperta. Bo czasem ładnie wyglądająca moneta może okazać się bublem i nie tylko nie zarobimy ale stracimy spore ieniądze a i mozemy mieć problemy z prawem próbując ją sprzedać
   
 4. NextFor

  NextFor New Member

  1
  0
  0
  Jeśli inwestycje w numizmaty,to na pewno w te,wydawane przez NBP (choć zdania na temat monet NBP,czy są numizmatami są podzielnoe). Nie będę zarzucał linkami: polecam wpisać w Google.pl frazę Skarby Stanisława Augusta,lub odwiedzić fora numizmatyczne i porównać cenę zakupu w NBP a następnie ceny na Allegro czy sklapach numizmatycznych.
  Jednną trudnością jest zdobycie takiej monety w kasach NBP (wydawane 2 razy do roku). Cena takiej monety w kasie NBP to ok 750zł,natomiast z łatwością sprzedamy ją po kilku dniach za 1200zł i więcej.
   
  Last edited by a moderator: 17 Listopad 2016
 5. zydek

  zydek Member

  34
  0
  6
  A co sądzicie o tym kierunku?
  Przynajmniej z opisu wygląda nad podziw dobrze. Tylko nieco zaskakujące jest zabezpieczenie. Czemu ktoś chce zabezpieczać obligację nieruchomością, która jest kilka razy droższa? Gdzie logika?
   
  Last edited by a moderator: 17 Listopad 2016

Poleć tę stronę