1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Leasing czy najem długoterminowy dla firmy?

Dyskusja w 'Własna firma' rozpoczęta przez użytkownika star, 17 Październik 2023.

 1. star

  star New Member

  17
  0
  1
  Co jest lepsze do jednoosobowej działalności? Nie mam praktycznie żadnych kosztów tak więc zastanawiam sie nad najmem tak aby te koszty jakoś zdobyć. Biorę pod uwagę leasing albo najem długoterminowy.
   
 2. Magis

  Magis New Member

  18
  0
  1
  Chcesz autem jeździć po skończeniu finansowania? Potrzebujesz auto na dłużej, na krócej? Wiesz ile przejedziesz w okresie finansowania?
   
 3. star

  star New Member

  17
  0
  1
  Dzięki, powiem szczerze, ze sam nie wiem. Być moze chciałbym wziąć jakieś nowe auto. Raczej nie chciałbym wykupić samochodu do majątku prywatnego, z tego co widziałem to jest to dość mocno opodatkowane. Jak na radzie przeglądam sobie ofertę najmu samochodów od Master1.
   
 4. Magis

  Magis New Member

  18
  0
  1
  Musisz policzyć swój przypadek. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi.
   
 5. star

  star New Member

  17
  0
  1
  A jak z ubezpieczeniem w leasingu? Samodzielnie kupowałeś ubezpieczenie? Czy firma leasingowa narzuciła Ci firmę? Słyszałem, ze często firma dla leasingu wylicza o wiele wyższą kwotę.
   
 6. ipr

  ipr New Member

  11
  0
  1
  Dojeżdżasz autem do klienta? Ogólnie najem moze być w tym przypadku wygodny jeśli liczysz sobie koszt dojazdu do klienta. Wtedy klienci pokrywają Ci najem samochodu.

  Plus w tym przypadku jest również ten, ze nie masz wpłaty własnej tak jak w przypadku leasingu. Jak długo prowadzisz firmę?
   
 7. star

  star New Member

  17
  0
  1
  No własnie z tym jest problem, jak jest z najmem i z leasingiem jeśli firma istnieje krócej niż rok?
   
 8. ipr

  ipr New Member

  11
  0
  1
  Leasingu nie dostaniesz na firmę, która funkcjonuje niecały rok. Dopiero mniej wiecej po roku mozna dostać (firma musi być pewna). W przypadku wynajmu z tego co wiem jest łatwiej, podejrzewam, ze mógłbyś dostać bez większych problemów. Musialbyś jeszcze dopytać się w firmie która oferuje najem.
   
 9. star

  star New Member

  17
  0
  1
  A i dodam jeszcze, zeby doprecyzować, nie planowałbym dojeżdżania do klientów ;)
   
 10. Magis

  Magis New Member

  18
  0
  1
  Sam musisz się zastanowic co będzie Ci bardziej odpowiadało:

  Prosta sprawa:

  Najem - ogólnie możesz się zastanowic jeśli chciałbys zmienić auto po roku czy po dwóch na nowe. Ogólni z jednej strony może wygladać nieco drożej niż leasing, z drugiej strony w jednej racie masz serwisy, opony, ubezpieczenie. Poza tym masz pewność, ze Ci rata nie wzrośnie przez cały czas wynajmu. Tak wiec możesz sobie zaplanowac koszty osobiście, czy też w firmie.

  Leasing - to już pewnie o tym czytałeś, aczkolwiek jeśli firmę ma się krócej niż rok to nie ma się nad nim co zastanawiać.

  Jeśli zastanawiasz się nad kosztami to na stronie Masterlease masz kalkulator kosztów wynajmu. Możesz przejrzeć sobie jakie na dzień dzisiejszy mają samochody na wynajem i podliczyć koszt.
   
 11. star

  star New Member

  17
  0
  1
  A jak przedstawia się tam zwrot samochodu?
   
 12. Magis

  Magis New Member

  18
  0
  1
  Oddajesz po prostu auto (dobrze jeśli jeste zadbane i wyczyszczone). Generalnie firma może Ci coś dodatkowo podliczyć, ale nie za jakies uszkodzenia wynikające z typowego użytkowania samochodu (takie jak otarcia czy delikatne zadrapania). Ale na przykład jak w coś uderzysz itp.
   

Poleć tę stronę