1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

kretyństwo

Dyskusja w 'Konta oszczędnościowe' rozpoczęta przez użytkownika Jagodzianka1313, 15 Luty 2016.

 1. Jagodzianka1313

  Jagodzianka1313 New Member

  1
  0
  1
  To jest głupota... Dajemy swoje oszczędności do Banku który sobie nimi obraca... a dostajemy tak gówniany procent że to skandal
   
 2. Miczel

  Miczel New Member

  11
  0
  0
  Jagodzianko, coś za coś. Za to są tańsze kredyty. To nie do końca wina banków, tylko obniżonych stóp procentowych i niskiej inflacji.
  Polecam poczytać o tym w makroekonomii.
  Jeśli masz wątpliwości co do inwestowania w banku, to traktuj to jako ułatwianie życia. Idziesz sobie do sklepu z kartą, nie nosisz gotówki, nie zgubisz jej, płacisz wygodniej, nie czekasz na resztę. Czy to nie jest jakiś plus z kooperacji z bankiem.
  Poza tym te "nasze" pieniądze, to dla banki zupełnie nic. Podobno depozyty nie przekraczają 10% jeśli chodzi o wkład w banku. Banki zarabiają na długach, ale to kolejna sprawa o której by dużo opowiadać.
   
 3. goro

  goro New Member

  12
  0
  1

  Fajna odpowiedź, ale nie do końca się z nią zgodzę :) Szczególnie w kwestii kart płatniczych. Jezeli ktoś myśli że karty płatnicze są wprowadzone dla naszej wygody to jest troszkę w błędzie. Owszem temu też służą ale nie tylko. Jest udowodnione naukowo że człowiek płacący kartą jest w stanie wydać więcej pieniędzy niż płacąc gotówką. Mając 200zł w portfelu liczymy to na co ile wydajemy i dysponujemy gotówką rozwazniej. Mając do dyspozycji karte płatniczą już o tym nie myślimy tylko często kupujemy rzeczy zbędne. Do tego rowizje w bankomatach, opłąty za karty jeżeli nie wykonamy operacji na określone w umowie sumy, opłaty za zmiany pinów, wydania nowej karty na miejsce zgubionej itp
   
 4. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Nie uważam, żeby głupotą było wpłacanie swoich oszczędności do banku. Właśnie o to tutaj chodzi, żeby dostawać z tego jakiś tam mały procent. Przecież wpłacając gotówkę dobrze wiemy co robimy, znamy obowiązujące zasady i podpisujemy umowę. Jeśli ktoś nie chce w ten sposób inwestować to przecież wcale nie musi. To jest dobrowolne i nasza decyzja o wpłaceniu pieniędzy na jakieś oprocentowane konto zazwyczaj wiąże się z "zamrożeniem gotówki", a przy okazji jakimś małym zarobkiem. Bo po co mają leżeć w szufladzie i tyle skoro mogą być ulokowane w banku i przy okazji odrobinę się pomnożyć.
   
 5. biernat

  biernat New Member

  10
  0
  1
  zgadzam się z moim poprzednikiem, ae nie do końca. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Trzymanie pieniędzy na koncie w banku niesie za sobą pewne ryzyko, nie adekwatne moim zdaniem do zysku jaki bank daje na lokacie czy koncie oszczędnościowym. Jaswoje pieniądze wolę jednak trzymać w swoim domowym sejfie. Nikt niewie jaką gotówke posiadam, na co wydaje. Przelewy, wypłaty kartą niosą za sobą ryzyko skopiowania karty, danych i utraty naszych środków. Mo ze jestem staromodny ale przezorny jeżeli chodzi o moje pieniądze
   
 6. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  #biernat - oczywiście masz trochę racji no ale mamy takie czasy, że praktycznie każdy trzyma pieniądze w banku. Konta bankowe są potrzebna chociażby do tego, żeby otrzymywać swoje wynagrodzenie z pracy. Nie spotkałam się jeszcze z pracodawcą który płaci do ręki (oczywiście mówię o legalnym zatrudnieniu).
  Faktycznie jest ryzyko trzymania pieniędzy n kącie nieadekwatne do zysku ale to dosyć małe ryzyko. No ale każdy ma swoje zdanie i zazwyczaj go nie zmienia :) Ja osobiście jestem zwolenniczką płacenia kartą itp. :)
   

Poleć tę stronę