1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Jakie waluty warto teraz kupować

Dyskusja w 'Forex i waluty' rozpoczęta przez użytkownika Barti, 4 Luty 2016.

Tags:
 1. Barti

  Barti New Member

  17
  0
  1
  Ogólnie mamy na horyzoncie olejny kryzys finansowy nie tyle w Europie ale i na świecie. Wszytko to głównie odbija sie na walutach jak zwykle, jedne idą baaardzo w górę a inne baaardzo w dół - jakie waluty teraz opłacą się kupować i jaka jest gwarancja, że np za rok czasu te waluty wyjdą na prostą i będą kosztowały jak kiedyś?

  Pamiętam jak dolary były tanie i ludzie kupowali - teraz zarabiali na nich ponad 100% - niezłe zyski jak ktoś zainwestował sporo kasy - jak to jest teraz z walutami? W jakie warto zainwestować?
   
 2. Lilx

  Lilx New Member

  24
  0
  1
  no najlepiej to wziąć sobie zestawienie walut za ostatnie 2 lata i sprawdzić, które waluty obecnie spadły - następnie warto sprawdzić dlaczego one spadły?
  jeśli jest to jakaś zmiana spowodowana jakimś czasowy kryzysem to bardzo prawdopodobne jest to, że waluta wróci do swojej kondycji i wtedy warto zaryzykować i zainwestować - najbardziej w tej chwili sie to będzie opłacało kiedy waluta jest w kryzysie i mało kosztuje - nie ma tutaj nic skomplikowanego 0 trzeba śledzić rynek i mieć wyczucie :D
   
 3. goldenboy

  goldenboy New Member

  7
  0
  1
  inwestowanie w waluty moim zdaniem jest dość trudne. Ciężko wyczuć co pójdzie w góre co w dół. Kiedyś była tendencja że w drugiej połowie roku Euro szło w dól a to dlatego że ludzie wracali z prac sezonowych z zachodniej Europy no i sprzedawali pieniędze. Dało się to zauważyć w sierpniu wrześniu paźdźierniku i listopadzie. Później Europejska waluta wracała do normy. Jeżeli inwestowanie w waluty to aby mieć jak największy zysk odkupowałbym właśnie od ludzi którzy sprzedają prywatnie, nie z banków kantorów gdyż wtedy trzebaby operować cholernie wielkim wkładem wlasnym aby odczuć zarobek.
   
 4. sizar

  sizar New Member

  4
  0
  1
  Waluty teraz to troche śliski temat. Zestawienie z dwóch lat moim zdaniem niewiele da. Najpopularniejsze waluty jak Dolar,, Euro, Funt czy Frank stoją dość wysoko, czy kupić je teraz?? czy eszcze zdrożeją cięzko stwierdzić. Nawet jeżeli to musielibyśmy zainwestować mnóstwo pieniędzy aby zysk był odczuwalny. Jeżeli chodzi o waluty może warto sprobować inwestować w te, których kraje się rozwijają, ich waluta teoretycznie powinna się umaccniać, albo te w ktorych jest kryzys, wkońcu powinny odbić się od dna..
   
 5. goro

  goro New Member

  12
  0
  1
  JA też zastanawiałem się nad inwestowaniem w waluty. Można na tym fajnie zarobić ale jezeli uda nam sie wybrać dobra walute a z tym nie jest już tak lątwo. Ostatnio dużo się mowi o zamknięciu strefy schengen, Wielka Brytania chce wyjść z Uni, ciekaw jestem jak na to zareaguje rynek walut. Czy Funt pojdzie jeszcze bardziej w góre? co z Euro i CHF? a może będzie można zarobić na USD? w grudniu zostały w Stanach podniesione stopy procentowe. Myślę że najbliższe miesiące powinny dać nam odpowiedź w jaką walute będzie warto zainwestować.
   
 6. Monika1988

  Monika1988 New Member

  12
  0
  1
  I co myślicie w tym momencie?
  Mam trochę wolnej gotówki, ale póki co nie mam pojęcia, jak ją ulokować, może tu mi ktoś podpowie :)
   
 7. JanoBabagano

  JanoBabagano New Member

  10
  0
  1
  Rynek się zmienia tak szybko, że ciężko coś doradzić...
  [​IMG]
   
 8. filipo

  filipo New Member

  4
  0
  1
  Polecam inwestowanie w Masternode. Do wyboru mamy wiele walut. Ja zainwestowałem i uruchomiłem Masternode na Walucie POLIS. Codziennie zarabiam około 180 zł. Przekonał mnie do tego mój znajomy, który już jakiś czas siedzi w tym temacie. Kolejnym argumentem, który mnie utwierdził w tej inwestycji jest to, że przez cały czas jestem właścicielami zainwestowanego kapitału i mogę nim dysponować np łatwa i szybko spieniężyć.
   
 9. zydek

  zydek Member

  44
  0
  6
  XTB, wejdźcie w ich system i nie koncentrujcie się wyłącznie na jednym elemencie portfela. Coś takiego nie ma sensu. Idźcie raczej w kierunku różnicowania portfela. Może waluta, surowce, akcje? To wszystko wymaga zdrowego rozsądku. Inwestowanie nie jest proste, ale tam macie wszystkie narzędzia, które powinny wam zdecydowanie pomóc na maxa ograniczyć ryzyko.
   

Poleć tę stronę