1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać?

Dyskusja w 'Konta oszczędnościowe' rozpoczęta przez użytkownika Majki, 13 Luty 2016.

 1. Majki

  Majki New Member

  18
  0
  1
  Jakie konto oszczędnościowe wybrać?
  Które konto, dokładnie w jakim banku waszym zdaniem jest najlepsze, oferuje najkorzystniejsze oprocentowanie w obecnej chwili? Ja teraz potrzebuje własnie kona do oszczędności i chciałbym dowiedzieć się które wybrać bo nie chce mi się sprawdzać tych wszystkich rankingów a jest ich cała masa w sieci i każdy z nich mówi co innego..
  Tak więc jeśli macie konto oszczędnościowe i jesteście z niego zadowoleni to napiszcie w jakim banku i tyle. Z góry dziękuję za szczere polecenia
   
 2. moncia

  moncia New Member

  6
  0
  1
  każdy ranking mowi co innego i każdy forumowicz powie Ci coś innego. To Twoje pieniądze i jeżeli Ci się niechce sprawdzać rankingów to niedobrze. Zaufasz obcym ludziom? Jeden napisze że najlepsze jest w PKO a drugi że w Milenium. Co zrobisz?? podzielisz pieniądze i wpłącsz na dwa konta bo Ci tak ktoś napisał?? a jak bedzie ich więcej ?? to będziesz miał coś takiego jak ranking, będziesz musiał dokonać wyboru jednej z wielu opcji. Wydaje mi się że ranking jest bardziej wiarygodny i polecalabym się tym zainteresować jeżeli chcesz wybrać dobra ofert.
   
 3. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  Konto oszczędnościowe powinno być dostosowane do Twoich potrzeb i możliwości. Wszystko zależy jaką sume jesteś w stanie odłożyć. Jeżeli masz stała prace, masz umowe i jesteś w stanie odklądać przez lata jakąś sume to dobre są fundusze inwestycyjne, IKE i tym podobne. Wkładamy tam jakąś kwote na start, lub poprostu c miesiąc pobierają nam kilkaset złotych i te pieniądze są inwestowane. Są to głownie iwestycje długoterminowe na lata 10,20 30 w zależności od ofert banku. Cżesto pieniądze możemy wypłacić w każdej chwili z gwarancją kapitału, ale te oferujące największe zyski są obarczone sporym ryzykiem utraty części naszego kapitału.
   
 4. goro

  goro New Member

  12
  0
  1
  Ja mam konto w w banku ING. Moim zdaniem jest ono najlepsze. Mozna na nim mieć nie tylko złotówki ale także inne waluty min EURO,USD czy Funty, nie pobierają opłat za przelewy, w dowolnym momencie mżesz wypłacić swoje środki be utraty oprocentowania, pieniądze pracują już od pierwszej zł─otówki, jest wygodny dostęp do pieniędzy w banku, przez telefon czy internet.Otwarcie konta nic nie kosztuje a dodatkowo oferują różne ciekawe ubezpieczenia, myśle że każdy znajdzie coś dla siebie. Konto OKO w ING jest naprawde godne uwagi. Polecam
   
 5. kamis

  kamis New Member

  5
  0
  1
  konto oszczednościowe powinno być dobrane według naszych potrzeb i mozliwosci. Zastanawiając sie nad kontem oszczędnościowym chyba nie masz zamiaru inwestować zbyt wielkiej gotówki i roienia tego systematycznie. Zaronić na tym się nieda podobnie jak na lokatah, ale coś tam sobie uciulasz na czarną godzinę. Najlepiej sprawdzić ofertę w swoim banku, w ktorym mamy już konto aby zminimalizować formalności i nie ponosić dodatkowych kosztów które związane mogą być z otworzeniem konta, wzięciem karty czy jakiegoś ubezpieczenia
   
 6. beatka

  beatka New Member

  10
  0
  1
  konto szczędnościowe łączy w sobie zalety lokaty o ile można tu mówić zaletach) i konta osobistego. Dzięki temu "zarabiamy" o ile można tak powiedzieć ale mamy możliwość swobodnego wypłacania gotówki. Ja mam konto oszczędnościowe w Pko. Wogóle moim zdaniem PKO jest jednym z najlepszych bankow w Posce. Jasne i przejrzyste warunki bez ukrytych kosztów. Ciekawą opcją jest założenie tylko konta oszczędnościowego, bez konieczności zakłądania konta osobistego, czym nie każdy bank może sie pochwalić. Polecam
   
 7. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Konto oszczędnościowe jest świetna propozycja dla wszystkich ludzi, którzy chcą wypłacić zgromadzone środki w wybranym terminie bez obawy o stratę wypracowanych odsetek. Jest to zdecydowanie duża zaletą. Podczas wybierania rachunku ważne jest to jak rozliczane są odsetki, wysokość oprocentowania konta oraz warunki jakie trzeba spełnić by je uzyskać, jak wypłacane są środki oraz czy wypłata jest darmowa.
  To są moim zdaniem podstawowe sprawy, które trzeba sprawdzić wybierając konto oszczędnościowe
   
 8. aleks2017

  aleks2017 New Member

  3
  0
  1
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 9. Trendy

  Trendy New Member

  6
  0
  1
 10. labek

  labek New Member

  3
  0
  1
  Dokłądnie. Tak jak poprzednik mówi...
   
 11. natania

  natania New Member

  4
  0
  1
  Bardzo dobre konto oszczędnościowe ma mbank ale trzeba mieć te wyższe statusy już
   
 12. kryptoanka

  kryptoanka New Member

  25
  0
  1
  Wyższe statusy? Co masz na myśli?
   
 13. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Też tego nie rozumiem. Mam tam dwa konta oszczędnościowe.
   
 14. Bankomata

  Bankomata New Member

  3
  0
  1
  Dobrze jest korzystać z porównywarek. Ja korzystam z konta w mBanku :)
   
 15. tapir

  tapir New Member

  9
  1
  1
  Ja mam konto oszczędnościowe w banku Raiffeisen. Oprocentowanie 1,8% a więc podobnie jak w innych bankach.
   
  MasterInvest lubi to.
 16. rb2ruow

  rb2ruow New Member

  4
  0
  1
  A może warto byłoby rozejrzeć się w tym temacie w Internecie? Myślę, że to będzie bardzo dobre rozwiązanie.
   
 17. MasterInvest

  MasterInvest New Member

  4
  0
  1
  Właśnie chcę tam otworzyć :)
   
 18. mibrz

  mibrz New Member

  3
  0
  1
  Chciałbym przenieść konto z Santandera (bo akurat mi nie odpowiada :)). CZy macie do polecenia jakieś fajne konto oszczędnościowe? Mile widziane szerokie możliwości dla bankowości internetowej.
   

Poleć tę stronę