1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Jaki zarobek to już działalność?

Dyskusja w 'Własna firma' rozpoczęta przez użytkownika Barti, 4 Luty 2016.

 1. Barti

  Barti New Member

  17
  0
  1
  Jak to jest w Polsce - jak się zaczyna zarabiać w internecie na jakichś małych inwestycjach to już trzeba mieć działalność żeby się z tego wszystkiego rozliczać? Jak to jest?
  Zastawiło mnie to, ponieważ ostatnio kolega, który mieszka w Anglii nie ma firmy zarabia dość sporo na inwestycjach w necie i mówił mi, że w Polscy by to nie przeszło, że od razu trzeba firmę zakładać bo jak US się dowie to potężne kary trzeba płacić - wyjaśni ktoś jak to jest z tą działalnością w PL?
  Czy od początku trzeba mieć już firmę?
   
 2. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  2
  1
  Przepisy są dość niejasne, ale coś może się zmieniło. Znam kilku ludzi, którzy inwestują sobie dodatkowo. Podejrzewam, że zarabiają na tym od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie. Jak robisz to za pośrednictwem banku czy domu maklerskiego, to nie musisz mieć firmy, dlatego że oni odprowadzają podatki. W najgorszym wypadku, gdyby było tego naprawdę dużo, mogą Ci wystawić jakąś fakturę czy formę umowy zlecenie (zlecasz im obracanie aktywami).
  Przy małych kwotach do kilkuset złotych miesięcznie, nawet nikt na ciebie nie zwróci uwagi, więc jak masz zamiar założyć lokatę czy program inwestycyjny, to nawet się nie zastanawiaj nad takimi rzeczami :D
   
 3. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  Co do Angli to kwota wolna od podatku jest znacznie wyższa niż w polsce, niewiem dokładie ile jest w tym roku, ale i tak napewno więcej niż PIS chce wprowadzić. Zgodze się z moim poprzednikiem że jeżeli będą to kwoty w wysokości kilkuset złotych miesięcznie to nasz kochany i tak uwielbiany przez wszystkich Urząd Skarbowy nie zwroci na nikogo uwagi. No a jeżeli zwróci to będzie wyjątkowy pech :) Kary nakladane są adekwatne do naszych "lewych" zysków więc niema tragedi. Jeżeli ktoś chce można zaryzykować, jak to mowią kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :)
   
 4. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Urząd Skarbowy może i sam z siebie nie zwróci uwagi na nasze nieduże zarobki na boku. Jednak jeśli zarabiamy te pieniądze robiąc komuś konkurencję i trafimy na kogoś niemiłego to musimy liczyć się z tym, że taka osoba z przyjemnością zgłosi nas do US, żeby sprawdzili czy działamy legalnie. A wtedy to już mamy mocno po dupie (za przeproszeniem). Ludzie na rynku są zazwyczaj bezwzględni i zrobią wszystko by ich zarobki byłi największe i wyeliminują konkurencję jeśli to możliwe. Tak więc lepiej zarejestrować swoją nawet najmniejszą działalność.
   
 5. Kremol

  Kremol New Member

  1
  0
  1
  Czy urząd czepia się jak człowiek rozlicza sie za granicą?
   
 6. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Myślę, że zależy, czy możesz w ogóle się rozliczać za granicą. Wiele zależy od tego, gdzie dostajesz dochód.
   
 7. Zbychu39

  Zbychu39 New Member

  6
  0
  1
  Z każdej inwestycji trzeba się rozliczyć ale faktycznie do małych kwot czy też dochodów z odsetek US raczej nie powinien zauważyć.
   
 8. marakesh

  marakesh New Member

  4
  0
  1
  Przydatne informacje :) Dzięki wielkie, z całą pewnością przydadzą mi się one :)
   
 9. ruchcap

  ruchcap New Member

  18
  0
  1
  Każdy przychód należy rozliczać w PIT a mając działalnoś także jego brak oraz stratę
   

Poleć tę stronę