1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Jak zacząć - fundusze inwestycyjne

Dyskusja w 'Fundusze inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika Lilx, 8 Luty 2016.

Tags:
 1. Lilx

  Lilx New Member

  24
  0
  1
  Mam pytanie do osób, które inwestują w fundusze inwestycyjne, bardzo różne fundusze inwestycyjne - ja jestem w tym temacie zielony, kompletnie zielony...
  Ale czytałem ostatnio chyba w newsweeku, że co raz więcej osób zaczyn robić dobry biznes własnie w inwestycjach w fundusze inwestycyjne i to be większej wiedzy o giełdzie i całym tym świecie wielkiego biznesu...
  Tak więc jak zacząć? Od czego zacząć?
  Czy ktos z was może tutaj polecić lub wprowadzić mnie krok po korku w ten temat? Z gory bardzo dziękuję :)
   
 2. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  0
  1
  To jest najprostsza forma inwestowania (wróć!) oszczędzania pieniędzy.
  Jest tego na polskim rynku mnóstwo, można wybrać programy od banków, firm ubezpieczeniowych, domów maklerskich, no jest tego masa.
  Opcji oszczędzania też jest wiele, możesz wpłacić na taki fundusz i niech sobie te pieniądze tam leżą, raz zyskują, raz tracą, ogólnie średnio w skali roku powinny mieć z 10% (to już jest ok), możesz też regularnie dopłacać, np. 300 zł miesięcznie.
  Ryzyko jest większe niż w lokacie, ale znasz przysłowie.
  Nie warto wkładać wszystkich pieniędzy w jeden fundusz. Włóż w minimum 5 różnych, ze dwa takie topowe, dwa średnie i jeden jakiś nowy, który nie koniecznie super się zapowiada. Inwestycje mogą zaskoczyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie, stąd rozkładanie ryzyka.
   
 3. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  No jak zacząć, najlepiej po prostu zacząć. Zakładasz sobie konto bankowe i sobie wpłacasz jakieś tam pieniądze co miesiąc. Chcesz 100 zł, to 100, a jak chcesz po 1000 zl, to wpłacasz 1000. Ważne jest to, żeby od razu nie wypłacać kasy jak pieniądze zaczną spadać. Po prostu nie zwracaj na to w ogóle uwagi, bo i tak one się odbiją. W skali roku powinno być jakieś 10% tak mi się wydaje, ale nie ma zasady. Ogólnie na jednym stracisz a na drugim zyskasz. Dlatego lepiej kupić kilka różnych funduszy, niż jeden który ma dobre rokowania, bo ten może spaść i będzie lipa.
  Pozdrawiam.
   
 4. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Witam. Znalazłam trochę wiadomości na ten temat inwestycji w fundusze.
  Pierwsza zasada zgromadź jak najwięcej funduszy zanim zaczniesz inwestować. Spekulacja na rynkach finansowych to gra procentów.
  Druga zasada to dywersyfikacja, czyli po Polsku nie wrzucaj wszystkich jaj do jednego kosza.Trzecia zasada - miej realistyczne oczekiwania. Czwarta zasada - licz się z tym, że możesz stracić.
  To moim zdaniem są takie proste podstawy, które znalazłam i warto jest się ich trzymać jako początkująca osoba. Mam nadzieję, że się przydadzą :)
   
 5. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Moim zdaniem najlepiej zacząć od przejrzenia wszystkich możliwych funduszy. Na spokojnie wybrać kilka najbardziej nam odpowiadających i wybrać się do odpowiedniego oddziału na rozmowę. Wtedy mamy możliwość o wszystko wypytać a po powrocie do domu możemy sobie na spokojnie całą naszą zdobytą wiedzę przetworzyć i wybrać więcej niż jeden tak jak tutaj wyżej piszą, bo tak jest bezpieczniej. Można też wybrać się do doradcy finansowego i on nam wtedy pomoże profesjonalnie, co prawda za "małą" opłatą, no ale coś za coś :)
   

Poleć tę stronę