1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Jak to jest teraz z kredytami hipotecznymi?

Dyskusja w 'Kredyty i pożyczki' rozpoczęta przez użytkownika Lilx, 9 Luty 2016.

 1. Lilx

  Lilx New Member

  24
  0
  1
  Jak to jest teraz z kredytami hipotecznymi? Jest tutaj ktoś kto brał może teraz kredyt hipoteczny albo jest w trakcie porównywania ofert kredytów?
  Mam zamiar kupić mieszkanie na kredyt i nie wiem czy teraz te kredyty się opłacają? W Open finance powiedzieli mi, że teraz topy procentowe są obniżone i się opłaca bo kredyty stały się o wiele tańsze niż kiedyś ale znowu te stopy pewnie wrócą do normy więc kredyty będą drożeć - ile może zdrożeć rata około 1000 złotych kredytu?
  To dobry czas na wzięcie kredytu hipotecznego?
   
 2. Robert

  Robert New Member

  13
  0
  1
  Kredyty hipoteczne sa teraz chyba najtańsze w historii :)
  ja bałem kredyt hipoteczny 5 miesięcy temu to jeszcze nie było tego podatku bankowego, który wprowadzono teraz kilka dni temu, i oprocentowanie mam chyba na 3.5 % także jest ono naprawdę bardzo niskie - wszystko dzięki temu, że stopy procentowe sa obniżone.
  Jeśli ktoś potrzebuje kredytu na dom albo mieszkanie to bardzo dobry czas i zacząć spłacać go jak najszybciej póki stopy % są niskie - wiadomo, że wzrosną ale póki są niskie warto z tego skorzystać.
   
 3. Radek

  Radek New Member

  20
  0
  1
  Zgadzam się w 100% z moim poprzednikiem.
  Jeśli ktoś się zastanawia nad budową domu lub nad zakupem mieszkania teraz to jest chyba najlepszy czas bo stopy % raczej niej nie spadną niżej a i tak są nisko i dzięki temu prowizja czy ubezpieczenie kredytu wychodzi naprawdę taniej niż jeszcze 3 lata temu.
  Dodatkowo oprocentowanie także jest uzależnione od stopy % i jet sporo niższe - wiadomo, że będzie wyższe ale tak jak pisali powyżej - warto skorzystać z takiej okazji - takie jest moje zdanie :)
   
 4. goro

  goro New Member

  12
  0
  1
  Jeżeli planujemy zakup w łasnego mieszkania czy budowę domu nie będziemy patrzeć na koszty kredytu. Ktoś kto kupował mieszkanie kilka lat temu, posiadał jakiś wkład własny i po przekalkulowaniu wyliczył że da radę to kupł to mieszkanie czy zaczął budować dom. Nikt nie czeka a może jeszcze rok, a może dwa i kredyty będa tańsze. Średnio kredyt w Polsce bierze się na 25 lat około 300tyś. teraz faktycznie jest on bardzo tani, ale po wprowadzeniu podatku bankowego nasze odsetki za kredyt będą wyższe o około 20tyś. Po pdniesieniu stop procentowych da to jeszcze większą sume. Chyba większość z nas kiedyś planuje mieć swoje mieszkanie, mimo podatku bankowego i podniesienia stop procentowych
   
 5. Gabon

  Gabon New Member

  10
  0
  1
  Kredyt hipoteczny to często jedyne wyjście wielu z Nas na szanse zrealzowania marzeń o własnym mieszkaniu. Nie chciałbym nikogo straszyć ale ryzyko że kredyt w PLN pójdzie w góre jest bardzo wysokie i realne. Jeżeli w Polsce nastąpi wzrost inflacji to aby zastopować to zjawisko zostaną podniesione stopy ptocentowe. RPP chce utrzymania inflacji na poziomie 2,5% z uwzględnieniem dodatkowo 1 % w doł lub w górę. Budżet na tn rok przewiduje że będzie ona ynosić 1.7% także mieści się w wyznaczonych granicach
   
 6. biernat

  biernat New Member

  10
  0
  1
  z kredytami hipotecznymi bywa róznie. Tak jak ludzie piszą, jeżeli trafi Ci się okazja, mieszkanie do remontu bo atrakcyjnej cenie czy urodza C się trojaczki i trzeba będzie zmienić mieszkanie to co zrobisz?? Będziesz czekać aż warunki kredytowania będa korzystniejsze?? chyba nie tylko ten kredyt wezmiesz. Ludzie nie biorą kredytów dlatego ze jest kusząca proocja, ale biorą je dlatego że potrzebują. Chwilówki?? potrzebujemy to bierzemy mimo iż oprocentowanie nie należy do najkorzystniejszych. Możemy jedynie wybierać najkorzystniejsze oferty w czasie w ktorym jesteśmy zmuszeni zaciągnąć kredyt
   
 7. kubaru991

  kubaru991 New Member

  1
  0
  0
  witam , jako ze nie ma innego tematu to podepne sie do tego czy przy kwocie zarabiania 3,400 miesiecznie jestem w stanie dostac kredyt hipoteczny , na jedno z mieszkan z tej strony , oczywiscie chodzi mi o te tansze prosze o odpowiedz
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 8. aleks2017

  aleks2017 New Member

  3
  0
  1
  kredyt hipoteczny to cięzki temat, teraz sam analizuje
  żeby wybrać jakiś kredyt na mieszkanie, ale też nie wiem co robić
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 9. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Czasami najlepiej jest skontaktować się z doradcą. Nie ma co mnożyć zapytań do BIK.
   
 10. tapir

  tapir New Member

  9
  1
  1
  Za każdy kredyt trzeba zapłacić - kwestia tylko ile? W banku Raiffeisen można dostać kredyt mieszkaniowy z możliwością obniżenia rat o połowę (2 razy/rok) a raz w roku nie płacić wcale.
   

Poleć tę stronę