1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w złoto

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Corny, 1 Luty 2016.

 1. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  Ekonomiści mówią, że nie ma czegoś takiego jak pewna inwestycja. Nawet rynek nieruchomości nie jest pewny i złoto podobno też nie jest w 100% pewne, ale wskaźniki z ostatnich 20 lat pokazują co innego. Gdybym w 2007 zakupił choćby pół kilo złota (a wtedy pieniądze by się znalazły), to sprzedając w 2013 już bym zarobił małą fortunę. Ale kto to wszystko przewidzi. Teraz niby złoto spada sukcesywnie od 2013 roku, ale czy to znaczy że się nie podniesie? Może warto mimo wszystko zainwestować w ten surowiec, bo kto wie? Chiny podobno mają deficyty złota i może okazać się, że zaraz zaczną go potrzebować bardziej. A Wy co o tym myślicie?
   
 2. goldenboy

  goldenboy New Member

  7
  0
  1
  Ekonomiści mówią często za dużo,n ie koniecznie zgodnie z prawdą ale żeby mówić. Co do jednego się zgodzę, że niema pewnej inwestycji. Co do złota wydaje mi się ona inwestycja w miare bezpieczną. Każdy surowiec, waluta produkt akcja ma swoje słabsze okresy, tak jak złoto ale napewno niedługo się odbije i będzie znowu szło w górę. Moim zdaniem warto inestować w ten surowiec, a jeżeli Chiny zaczną go porzebować faktycznie to naprawde może być strzał w dziesiątkę, może sie jedynie okazać że to inwestycja długoterminowa, ale jeżeli mamy zarobić konkretna sumę to chyba warto poczekać
   
 3. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Witam. W obecnych niezbyt stabilnych czasach inwestycja w złoto jest najbardziej racjonalną metodą inwestowania pieniędzy. Złoto jest zawsze złotem i bez względu na sytuacje gospodarczą na świecie będzie zawsze akceptowane i ważne. Uważam, że złoto to przede wszystkim dobra lokata, która chroni nas przed spadkiem wartości pieniądza. Banki i nasze emerytury nie są niczym pewnym. W razie wątpliwości można poradzić się specjalistów. Ja tak zrobiłem, gdy zaczynałem swoją przygodę z inwestycjami.
   
 4. milonka29

  milonka29 New Member

  1
  0
  1
  mysle ze to jest warte inwestycji złoto zawsze jest "na czasie"
   

Poleć tę stronę