1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w stre złote monety USA (20 USD, 10USD)

Dyskusja w 'Złoto i srebro' rozpoczęta przez użytkownika Karolina, 16 Luty 2016.

 1. Karolina

  Karolina New Member

  6
  0
  1
  Słyszałam i czytałam, że inwestowanie w stare złote monety jest dosyć opłacalne. Mój przyjaciel i ja właśnie chcemy się się tym zając. Tylko na początku zanim zaczniemy wkładać w to swoje oszczędności chcielibyśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Czy Jest tutaj ktoś, kto inwestował już w stare złote monety USA ? Podobno najłatwiej sprzedać monety o wadze jednej uncji. O co dokładnie chodzi w tym wszystkim ? Napiszcie mi czy ten biznes naprawdę się opłaca i jak to robić żeby nie stracić
   
 2. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  Stare złote monety do dovbry pomysł na ulokowanie oszczędności bez ryzyka ich utraty. Ni słyszalem jeszcze zeby takie monety straciłi na wartości. To jest "towar" na ktorego zawsze znajdziemy kupca,choć czasem może być trudno. Niema tu znaczenia raczej czy to monety USA, niemieckie czy polskie. Najdroższe są te najbardziej unikalne, najstarsze. Największym ryzykiem jakie niesie za sobą inwestycja w monety jees ryzyku kupienia fałszywych monet. Naprawde trzeba troszkę znać historię numizmatyki i się tym interesować co warto kupić i gdzie a czego lepiej nie ruszać
   
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Ja również uważam że to dobry pomysł. Popularność monet kolekcjonerskich ma kilka źródeł. Po pierwsze są wykonane ze szlachetnych kruszców. Po drugie kupujący są przekonani, że tzw. wartość kolekcjonerska monet – czyli ich unikatowy wygląd, mała częstość występowania – sprawi, że monety będą o wiele lepszą inwestycją niż standardowa sztabka. Po trzecie, monety są aktywem realnym, które można schować w znanym tylko sobie miejscu – a to powoduje, że ich posiadacz ma kontrolę nad tym co dzieje się z jego majątkiem.
   
 4. orlok

  orlok New Member

  13
  0
  1
  Schować w sobie tylko znanym miejscu? To może od razu najlepiej zakopać na bezludnej wyspie? ;-) Trzymanie wartościowych monet kolekcjonerskich w domu jest równie ryzykowne jak trzymanie gotówki.
   
 5. SebastianMel

  SebastianMel New Member

  11
  0
  1
  Według mnie warto pójść w kierunku długoterminowych inwestycji, dlatego warto skutecznie i bezpiecznie lokować oszczędności m.in w metale szlachetne w formie monet bulionowych z niskim spreadem które też w razie czego później bez problemów bedzie można odsprzedać komuś innemu, czy nawet do mennicy. Ja lubię bezpiecznie lokować środki i móc zabezpieczyć skutecznie swoją przyszłość.
   
 6. GrzesiekS

  GrzesiekS New Member

  5
  0
  1
  Warto kupować bezpiecznie monety bulionowe z niskim spreadem, aby było to w pełni opłacalne. Według mnie warto poświęcić więcej uwagi podczas takich zakupów do Mennicy Skarbowej w dobrych cenach, tym bardziej że u konkurencji trzeba czekać dużo dłużej, a mi zawsze zależy na tym abym jak najszybciej miał swoje monety. Pozdrawiam!
   

Poleć tę stronę