1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w stare złote monety niemieckie

Dyskusja w 'Złoto i srebro' rozpoczęta przez użytkownika Agata, 17 Luty 2016.

 1. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Zamierzam zacząć inwestować swoje pieniądze w stare złote monety niemieckie. Słyszałam że może to być dobry interes. Na awersach takich monet widnieją portrety władców panujących w księstwach niemieckich. Możemy również znaleźć tam imię panującego, nazwę księstwa i znak menniczy. Niestety z tego co wiem, to jest dużo podróbek takich najrzadszych egzemplarzy. Czy jest tutaj ktoś, kto się tym zajmuje albo ktoś kto ma jakieś wiadomości, czy też ogólnie jakieś porady ? Bardzo proszę o poważne podejście do tematu
   
 2. Miczel

  Miczel New Member

  11
  0
  0
  A znasz się na tym, że chcesz robić na tym biznes? Znasz kogoś, kto kupuje takie monety? Może masz grupę potencjalnych klientów, albo wiesz gdzie ich znaleźć? A może obracasz się w środowisku koneserów, historyków, pasjonatów? A może chociaż wiesz, gdzie takie stare, złote monety niemieckie kupić, ale oczywiście kupić w relatywnie niskiej cenie, bo przecież musisz je z czasem sprzedać z zyskiem. Jeśli nie masz takiej wiedzy i takich możliwości, to na pewno się zastanów czy właśnie w to chcesz inwestować.
   
 3. moncia

  moncia New Member

  6
  0
  1
  Inwestowanie w monety to bardzo dobry biznes, chyba jeden z najpewniejszych. Wiem to na swoim przykladzie. Dostalam w spadku od pradziadków kolekcje monet z czasów Aleksandra Wielkiego.zlote Monety z jego wizerunkie, 17 sztuk. Niewiem dokladnie jaką maja wartość, ale jest to wartość kolekcjonerska, sa bardzo rzadkie i jest mnostwo podróbek. Spotkalam sie że jedna kosztuje kilkaset zł a i kilka tysięcy nawet. Narazie mnie to nie interesuje ponieważ nie mam zamiaru sprzedawać. Chce je przekazać następnym pokoleniom, mam nadzieję że będą zadowoleni ze spadku
   
 4. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  Ogólnie na monetach niemieckich można zadzwonić, a najlepiej na euro :) A tak na poważnie, to musisz trochę poznać ten rynek. Gdzie kupić stare niemieckie złote monety, gdzie sprzedać żeby zrobić to z zyskiem. To zależy od bardzo wielu czynników. Np. jak jakiś trend zwiąazny z niemcami będzie na topie, to wtedy zainteresowanie tematem rośnie. Np. z tym złotym pociągiem jak było to na topie, to rynek pamiatek tego typu znacznie się wzbogacił, bo ludzie zaczynają się interesować i łapać bakcyla. Polecam.
   
 5. SebastianMel

  SebastianMel New Member

  7
  0
  1
  Odnośnie zakupu metali szlachetnych, czy również kamieni to ze swojego doświadczenia tutaj mogę polecić Wam do sprawdzenia również Mennice Skarbową mają bardzo duży wybór produktów inwestycyjnych, no i też można liczyć na pełne wsparcie obsługi oraz dostęp do produktów inwestycyjnych w 24 godziny.
   

Poleć tę stronę