1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w srebro

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Piotrunio, 16 Luty 2016.

 1. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  2
  1
  Czy warto inwestować w srebro? Pytanie zbyt ogólne, ale mam na myśli w odniesieniu do obecnych kursów i ewentualnych prognoz. Gdyby ktoś mógł w miarę jednoznacznie powiedzieć "tak warto, ponieważ...".

  Zawsze wydawało mi się, że to złoto jest takim głównym towarem inwestycyjnym, ale teraz złoto spada i myślę, że taki spadek przez najbliższe lata się utrzyma, więc jeszcze chyba poczekam. A ze srebrem bywa różnie, czasem zdarza się podskoczyć. Co Wy na to?
   
 2. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Jeśli chodzi o srebro to dobrym sposobem jest inwestowanie w fizyczne srebro. Oczywiście musisz pamiętać o podatku VAT na srebro i o tym, ze gdzieś takie srebro musisz przechowywać. Przy niewielkich ilościach przechowywanie tego w bankach jest mało opłacalne.
  Początek roku przyniósł wzrost popytu na metale szlachetne. Po prawie czterech latach niełaski, złoto i srebro znów budzą duże zainteresowanie inwestorów. Pierwszy kruszec od stycznia zanotował ponad 10-procentowy wzrost ceny za uncję. Uncja srebra w tym czasie podrożała o przeszło 8 proc
   
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Witam. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale czytałem o tym trochę w internecie. Inwestowanie w srebro może się tak samo opłacić jak w złoto tylko, że skala jest inna. Kupujemy go po prostu więcej. Akurat teraz srebro jest bardzo tanie więc może być dobra okazja do kupna. Nie wiem tylko jak z szybkim zbytem. Trzeba dobrze śledzić wartość srebra, ponieważ potrafi ona szybko się zmieniać. Niektórzy mówią, że inwestowanie w srebro jest dla osób o mocnych nerwach przez te wszystkie wahania na wartości tego kruszcu.
   
 4. ewa

  ewa New Member

  1
  0
  1
  Inwestycje są ważne. jednak są teraz tak różne opcje takiego lokowania pieniędzy, że trzeba się dobrze zastanowić i przeanalizować co będzie najlepsze akurat dla danej osoby.
   
  Last edited by a moderator: 27 Wrzesień 2016
 5. kamwill

  kamwill New Member

  2
  0
  0
  Cześć, moim zdaniem zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w złoto (http://www.investizens.pl). Srebro w przeciwieństwie do złota jest bardzo mocno niedowartościowane, przez co inwestycja w nie jest bardziej ryzykowana. Warto też się zastanowić, czy w ogóle chcesz inwestować w kruszce, bo jest to raczej inwestycja na dłuższy okres czasu.
   
  Last edited by a moderator: 17 Listopad 2016
 6. ArFeN

  ArFeN New Member

  4
  0
  1
  Ja kupowałem srebrną biżuterię po 2zł za gram 10 lat temu, sprzedałem w tym roku za 5 zł za gram, jestem zadowolony
  Biżuteria w stanie idealnym, stąd cena niewiele niższa niż u jubilera
   
 7. zydek

  zydek Member

  44
  0
  6
  XTB daje opcję inwestowania w surowce, ale nie tylko w te – tzn. w pochodne na nich oparte. Ile można zarobić? To zależy od waszej wiedzy, doświadczenia, umiejętności i zaangażowania. Podejdziecie do tego jak należy, to efekty będą. Macie gwarantowany stop loss – i to jest właściwy kierunek. Jeśli działanie będzie wyglądało tak, to też przyjdą spodziewane efekty, ale też nie jest to temat dla każdego.
   
 8. Nibek

  Nibek New Member

  4
  0
  1
  Na XTB inwestowałem w złoto. Trochę się na tym przejechałem przez własny pośpiech. Gdybym poczekał dłużej na spokojnie przetrwałbym spadek ceny który miał miejsce pod koniec 2018 roku.. no ale cóż, wszyscy uczymy się na błędach :)
   
 9. GrzesiekS

  GrzesiekS New Member

  5
  0
  1
  Teraz podczas dużej inflacji warto inwestować w metale szlachetne na przyszłość, dlatego tutaj jak najbardziej polecam sprawdzić ofertę przygotowaną przez Mennice Skarbową ponieważ teraz jest najbardziej opłacalne, a u nich będziecie mogli liczyć przede wszystkim na najlepsze ceny, w przeciwieństwie do innych miejsc, które odwiedziłam w ostatnim czasie. Jeśli planujecie inwestycję, to jak najbardziej polecam tym bardziej ze względu na bardzo sprawne realizacje względem konkurencji u której trwa to nawet kilkukrotnie dłużej.
   

Poleć tę stronę