1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w srebro

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Piotrunio, 16 Luty 2016.

 1. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  0
  1
  Czy warto inwestować w srebro? Pytanie zbyt ogólne, ale mam na myśli w odniesieniu do obecnych kursów i ewentualnych prognoz. Gdyby ktoś mógł w miarę jednoznacznie powiedzieć "tak warto, ponieważ...".

  Zawsze wydawało mi się, że to złoto jest takim głównym towarem inwestycyjnym, ale teraz złoto spada i myślę, że taki spadek przez najbliższe lata się utrzyma, więc jeszcze chyba poczekam. A ze srebrem bywa różnie, czasem zdarza się podskoczyć. Co Wy na to?
   
 2. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Jeśli chodzi o srebro to dobrym sposobem jest inwestowanie w fizyczne srebro. Oczywiście musisz pamiętać o podatku VAT na srebro i o tym, ze gdzieś takie srebro musisz przechowywać. Przy niewielkich ilościach przechowywanie tego w bankach jest mało opłacalne.
  Początek roku przyniósł wzrost popytu na metale szlachetne. Po prawie czterech latach niełaski, złoto i srebro znów budzą duże zainteresowanie inwestorów. Pierwszy kruszec od stycznia zanotował ponad 10-procentowy wzrost ceny za uncję. Uncja srebra w tym czasie podrożała o przeszło 8 proc
   
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Witam. Nie jestem ekspertem w tej dziedzinie ale czytałem o tym trochę w internecie. Inwestowanie w srebro może się tak samo opłacić jak w złoto tylko, że skala jest inna. Kupujemy go po prostu więcej. Akurat teraz srebro jest bardzo tanie więc może być dobra okazja do kupna. Nie wiem tylko jak z szybkim zbytem. Trzeba dobrze śledzić wartość srebra, ponieważ potrafi ona szybko się zmieniać. Niektórzy mówią, że inwestowanie w srebro jest dla osób o mocnych nerwach przez te wszystkie wahania na wartości tego kruszcu.
   
 4. ewa

  ewa New Member

  1
  0
  1
  Inwestycje są ważne. jednak są teraz tak różne opcje takiego lokowania pieniędzy, że trzeba się dobrze zastanowić i przeanalizować co będzie najlepsze akurat dla danej osoby.
   
  Last edited by a moderator: 27 Wrzesień 2016
 5. kamwill

  kamwill New Member

  2
  0
  0
  Cześć, moim zdaniem zdecydowanie bardziej opłaca się inwestować w złoto (http://www.investizens.pl). Srebro w przeciwieństwie do złota jest bardzo mocno niedowartościowane, przez co inwestycja w nie jest bardziej ryzykowana. Warto też się zastanowić, czy w ogóle chcesz inwestować w kruszce, bo jest to raczej inwestycja na dłuższy okres czasu.
   
  Last edited by a moderator: 17 Listopad 2016
 6. ArFeN

  ArFeN New Member

  4
  0
  1
  Ja kupowałem srebrną biżuterię po 2zł za gram 10 lat temu, sprzedałem w tym roku za 5 zł za gram, jestem zadowolony
  Biżuteria w stanie idealnym, stąd cena niewiele niższa niż u jubilera
   
 7. zydek

  zydek Member

  32
  0
  6
  XTB daje opcję inwestowania w surowce, ale nie tylko w te – tzn. w pochodne na nich oparte. Ile można zarobić? To zależy od waszej wiedzy, doświadczenia, umiejętności i zaangażowania. Podejdziecie do tego jak należy, to efekty będą. Macie gwarantowany stop loss – i to jest właściwy kierunek. Jeśli działanie będzie wyglądało tak, to też przyjdą spodziewane efekty, ale też nie jest to temat dla każdego.
   

Poleć tę stronę