1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w spółki dywidendowe

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika Lilx, 9 Luty 2016.

 1. Lilx

  Lilx New Member

  24
  0
  1
  Mam znajomego, który inwestuje na giełdzie.
  Ostatnio chwalił się, że zainwestował w jakieś spółki dywidendowe i całkiem nieźle w tym roku na tym zarobił - czy ktoś tutaj wie coś więcej o takich inwestycjach w spółki dywidendowe?
  Jeśli jest tutaj ktoś bardziej doświadczony w tej kwestii to bardzo proszę o informacje na czym dokładnie polegają taki inwestycje, ile rocznie można zarobić na takich inwestycjach i gdzie znaleźć takie spółki w które można zainwestować?
  Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc w tym temacie
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Dla osób, które nie chcą opierać swojej emerytalnej przyszłości jedynie na obietnicach ZUS-u, dobrym pomysłem może być długoterminowa inwestycja w spółki dywidendowe. Gdy na przykład kupujemy akcje spółki wypłacającej co roku 5% dywidendy, to po 20 latach same dywidendy pokryją koszt naszej inwestycji. Oczywiście nadal mamy akcje, jednak wówczas nie interesuje nas już, czy one rosną, czy spadają.Inwestycja w spółki dywidendowe to świetny sposób na zabezpieczenie się przed inflacją. Takie informacje wyczytałem w internecie
   

Poleć tę stronę