1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w spółki dywidendowe

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Klaudiusz, 19 Luty 2016.

 1. Klaudiusz

  Klaudiusz New Member

  2
  0
  1
  Zacznę od tego co to jest dywidenda, otóż jest to część zysku, wypracowanego w danym roku, jakim spółka dzieli się z akcjonariuszami.

  Ja zamierzam zainwestować właśnie w jakąś dużą spółkę dywidendową, która oferuje coroczną wypłatę dywidendy w wysokości 5-6%, są one najbezpieczniejszą opcją i maja wiele zalet. Dużo już o tym czytałem i mniej więcej wiem już czym się kierować itd, jednak że chciałbym jeszcze mieć możliwość wypytać się kogoś o szczegóły itp. więc jeśli jest tutaj ktoś, kto się tym zajmuje to bardzo proszę o jakieś komentarze
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Z tego co wiem to najważniejszą rzeczą, której oczekuje inwestor nastawiony na dywidendę, są wysokie i powtarzalne rocznie zyski. W praktyce większość takich spółek występuje w zaledwie kilku sektorach: użyteczności publicznej, firmy telekomunikacyjne, zakłady ubezpieczeń, koncerny spożywcze, producenci wyrobów tytoniowych lub wielkie firmy paliwowo-naftowe. Wszystkie takie spółki powinny spełniać jeden podstawowy warunek: muszą dostarczać usługi lub produkty, bez których trudno się obejść i na które popyt jest mało wrażliwy na koniunkturę w gospodarce.
   

Poleć tę stronę