1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w monety PRL i III RP

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika suprasai, 3 Luty 2016.

 1. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Czy na monetach z PRL mozna zarobić? Myślę też o kupowaniu tych wszystkich monet kolekcjonerskich, które wychodzą co jakiś czas na różne wydarzenia, a to wyjazd papieża, a to wybory prezydenckie. Słyszałem, że te z papieżem z 2000 roku, one nawet podrożały 10cio krotnie. Więc jak ktoś kupić np. 100 sztuk po 2 zł, to teraz ma 2 tysiące, tak najprościej by to można liczyć. A myślę, że te bardziej rzadkie, to jeszcze więcej zarobią. Więc można połączyć trochę pasji i trochę inwestycji.
  Co do monet z PRLu, to często znajduje się rożne po strychach, ale trzeba by mieć naprawdę bardzo rzadkie i takie naprawdę w dobrym stanie.
   
 2. orlok

  orlok New Member

  13
  0
  1
  Hej! Najlepiej idź z tym, co masz, do jakiegoś sklepu numizmatycznego, żeby ocenili tego ewentualną wartość. Albo poszukaj informacji w katalogach. Piszę trochę na czuja, bo monet nigdy nie zbierałem, ale mam doświadczenie ze znaczkami pocztowymi, a dla nich wychodzą co roku uaktualnione katalogi.
   
 3. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Za banknoty i monety z PRL-u można dostać kilkaset złotych. Niektóre finansowe relikty PRL-u jeszcze dziś mają realną wartość, inne - kolekcjonerską. Większość monet obiegowych z tamtej epoki ma dzisiaj jedynie wartość sentymentalną. Ale za niektóre kolekcjonerzy są gotowi zapłacić nawet kilka tysięcy. Zwykle chodzi o monety wybijane w latach 50. i 60., zachowane w idealnym stanie
  Tak więc #suprasai jeśli dobrze trafisz to możesz zarobić ładne pieniążki na tym. Wystarczy dokładnie popatrzeć co ile jest warte
   
 4. Monika1988

  Monika1988 New Member

  12
  0
  1
  Faktycznie, takie monety czy banknoty mogą być coś warte. Tylko musisz mieć świadomość tego, że z czasem pewnie będą zyskiwały na wartości, dlatego nie wiem, czy warto kupować je już teraz.
  sprawdź, ile kosztują monety kolekcjonerskie. Będziesz przynajmniej mieć pojęcie o ich wartości. A jeśli zdecydujesz się kolekcjonować, nawet głównie z myślą o zyskasz, przy okazji zyskasz nową pasję, bo numizmatyka naprawdę wciąga.
   
  Last edited by a moderator: 27 Wrzesień 2016
 5. ArFeN

  ArFeN New Member

  4
  0
  1
  Hej
  Pisałem na blogu o tym
  Ja miałem średnio zwrot 10% rocznie z banknotów z PRL w stanie UNC, ale część musiałem sprzedać po sztuce. Kilka poszło w zestawach. Sprzedałem po około 10 latach ze zwrotem 100-150% ale czasem musiałem biec na pocztę z jednym banknotem. Paczki z zyskiem 100% spokojnie. Banknoty z zyskiem rzędu 200-300%
   

Poleć tę stronę