1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w mieszkania

Dyskusja w 'Nieruchomości' rozpoczęta przez użytkownika zydek, 20 Wrzesień 2016.

 1. zydek

  zydek New Member

  26
  0
  1
  Jak na tym etapie oceniacie sensowność inwestowania w mieszkania? Czy to odpowiedni moment? Czy lepiej jeszcze poczekać? Jak dla mnie taniej nie będzie, mieszkań jest bardzo dużo, a jednak zainwestowaniem wynajmem z tego co czytam na bardzo wysokim poziomie. To prawda?
   
 2. pelka

  pelka New Member

  13
  0
  1
  Ale to zależy gdzie. O jakim mieście rozmawiamy? I przede wszystkim jaki kapitał chcesz zainwestować? Bardziej chodzi o jedno mieszkanie, czy o kilka?
   
 3. zydek

  zydek New Member

  26
  0
  1
  Kapitału mam jakieś 600 tysięcy. A to czy jedno, czy kilka, to już zależy od sensowności tej inwestycji.
  Jeśli uznam, że dana nieruchomość jest rzeczywiście opłacalna, to nie widzę problemu, żeby przejąć 2-3.
  Ale budżetu nie zamierzam zmieniać - pozostanie na takim poziomie.
   
 4. pelka

  pelka New Member

  13
  0
  1
  To o czym mówię jest tutaj - Mieszkania w bardzo dobrej lokalizacji, bo przy Gubałówce, 10k za metr, bardzo wysoki standard. W zasadzie wszystko masz podane w opisie - 6 proc. to gwarantowany zysk. Tylko w tym momencie trudno jest wygospodarować np. na wynajmie mieszkań.
   
  Last edited by a moderator: 15 Październik 2016
 5. zydek

  zydek New Member

  26
  0
  1
  Chodzi o to tak? A kto się zajmuje zarządzaniem? Jak można sprawdzić tych ludzi i ich wyniki? Tzn. weryfikować czy ta cała ich działalność da zyski, czy po prostu nie zwijają się z rynku po kilku miesiącach?
   
  Last edited by a moderator: 17 Listopad 2016
 6. Pracownia Finansowa

  Pracownia Finansowa New Member

  1
  0
  0
  Można również finansować budowę osiedli mieszkaniowych na warszawskim Targówku - odsetki od zainwestowanego kapitału wypłacane są co kwartał. Można zostać inwestorem lub też wspólnikiem i zarabiać jak deweloper.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 7. nusia

  nusia New Member

  3
  0
  0
  Inwestowanie w nieruchomości wciąż będzie na topie, warto spojrzeć na to teraz z perspektywy tego co zmieniło się w ostatnich miesiącach. Co mam na myśli? Że zwiększył się poziom wkładu własnego, ze względu na co sporo ludzi może zrezygnować z kupna mieszkania a co za tym idzie w dalszym ciągu będą chcieli wynajmować. Wniosek? Zainwestowanie pieniędzy w mieszkanie na wynajem to bardzo dobry pomysł.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 8. Patryk...

  Patryk... New Member

  5
  0
  1
  żeby inwestować w nieruchomości trzeba posiadać duży kapitał. Jeżeli nie mamy kapitału nie będziemy inwestorami - możemy natomiast być biznesmenami

  biznes oparty o podnajem - wynajmujesz duże mieszkanie i podnajmujesz na pokoje

  wiadomo, żeby zysk był większy mieszkanie trzeba "podrasować" - lekki remont, podział dużego pokoju na dwa mniejsze, ekstremalnych przypadkach przeniesienie kuchni

  ile można zarobić - na jednym mieszkaniu średni 1000 zł

  szczegóły - podnajem.prosto-o-nieruchomosciach.pl
   
 9. rebel

  rebel New Member

  3
  0
  1
  Mnie kusi żeby kupić mieszkanie w Gdańsku na osiedlu Baltica Towers z widokiem na morze, tam można by zarobić na wynajmie więcej i dzięki temu łatwiej spłacić kredyt
   

Poleć tę stronę