1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w ETF DAX i SP500

Dyskusja w 'Giełda' rozpoczęta przez użytkownika Lilx, 9 Luty 2016.

Tags:
 1. Lilx

  Lilx New Member

  24
  0
  1
  Dziś chciałbym poruszyć temat inwestowania na giełdzie - taki dość ogólny dotyczący inwestowania w ETF DAX i SP500 - czy ktoś utaj na forum jest bliżej takich inwestycji? Inwestuje bądź inwestował?

  Potrzebuje konkretnych informacji - jak najlepiej zacząć takie inwestycje na giełdzie? Może macie jakiś poradnik, który by to dokładnie tłumaczył? Z jakich portali korzystać, gdzie szukać pomocy i prognoz dla konkretnych inwestycji?

  Pytam ponieważ czytałem w gazecie, że inwestowanie w ETF DAX i SP500 przybosi szybkie i duże zyski - to prawda?
   
 2. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Moim zdaniem najlepiej zacząć od ETF a są to otwarte fundusze inwestycyjne, których jednostki uczestnictwa notowane są na giełdzie na takich samych zasadach jak akcje. Fundusze zarządzane są pasywnie, a ich zadaniem jest jak najdokładniejsze odzwierciedlenie zachowania się określonych indeksów giełdowych. Zakup jednej jednostki funduszu ETF oznacza zakup koszyka składającego się ze wszystkich spółek wchodzących w skład danego indeksu. Dzięki pasywnemu zarządzaniu, ETF-y charakteryzują się relatywnie niską opłatą za zarządzanie.
   

Poleć tę stronę