1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Inwestowanie w ETF DAX i SP500

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika Karolina, 17 Luty 2016.

 1. Karolina

  Karolina New Member

  6
  0
  1
  ETF DAX i SP500 to są to fundusze, które pozwalają zarabiać na wzroście amerykańskiego indeksu S&P500 i niemieckiego DAX-a.

  Zawsze istnieje tutaj ryzyko walutowe, jednak że można zarobić na tym sporo gotówki. Zamierzam zająć się właśnie tym, tylko jeszcze nie jestem pewna w 100% czy to dobry pomysł. Czy jest na tym forum ktoś, kto zajmuje się takim czymś albo zajmował się ? Chciałabym mieć możliwość wypytania się o wszystko czego nie wiem, może jakieś złote porady albo cokolwiek co pomoże mi dobrze zarobić ?
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Moim zdaniem najlepiej zacząć od ETF a są to otwarte fundusze inwestycyjne, których jednostki uczestnictwa notowane są na giełdzie na takich samych zasadach jak akcje. Fundusze zarządzane są pasywnie, a ich zadaniem jest jak najdokładniejsze odzwierciedlenie zachowania się określonych indeksów giełdowych. Zakup jednej jednostki funduszu ETF oznacza zakup koszyka składającego się ze wszystkich spółek wchodzących w skład danego indeksu. Dzięki pasywnemu zarządzaniu, ETF-y charakteryzują się relatywnie niską opłatą za zarządzanie.
   

Poleć tę stronę