1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Innowacyjny pomysł, ale co dalej

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Corny, 1 Luty 2016.

 1. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  Jak to się u nas robi biznes, bo z tego co wiem, to sam pomysł nie wystarczy. Rzeczywistość jest niestety smutna. Jak masz jakiś pomysł i ten zacznie zarabiać, to prędzej czy później ktoś będzie Cię chciał podkupić, a jak nie masz odpowiedniego kapitału, to nie ma co walczyć z gigantami, bo zrobią wszystko, żeby albo kupić od ciebie biznes, albo żeby go jakoś zniszczyć, no nie oszukujmy się. Stosuje się różne metody od dampingu, po produkcję podobnych rzeczy z jakimś ulepszeniem itd.
  To nie znaczy, że w Polsce nie warto nic robić, ale sam innowacyjny pomysł nie wystarczy. Moim zdaniem trzeba szukać inwestorów, aniołów biznesu, spółki, które wyłożą na to nie tylko środki, ale w razie czego staną za nami. Znacie jakieś sprawdzone miejsca / osoby / organizacje tego typu?
   
 2. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Anioły biznesu, to jest jedna z możliwości. Oni dają środki, dają opiekę, ale w praktyce to wygląda tak, że to ty z własnym pomysłem pracujesz u nich, bo często spółki rejestrowane są na takich zasadach, że to właściwie nie jest Twoje. Dlatego trzeba mieć po pierwsze przysłowiowe balls... (jeśli wiesz o czym mówię) i coś naprawdę dobrego do zaoferowania, żeby zacząć biznes od podstaw. Jeśli nie masz dużego kapitału, to będzie ciężko, bo tak jak mówisz, hieny tylko czekają żeby cię podkupić.
  Może to złe podejście, ale ja teraz jestem bardziej za takimi biznesami w których się nie wychylasz, nie pokazujesz czegoś, co ktoś może Ci zabrać (samochody, nieruchomości), tylko bardziej inwestuję w biznesy internetowe.
   
 3. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Witam. Faktycznie sam innowacyjny pomysł nie wystarczy. Ale moim zdaniem szukanie inwestorów itp. to nie jest najlepszy pomysł. Jak dla mnie najlepiej jest pracować samemu na siebie i dla siebie. Poleciłbym raczej wzięcie dotacji z Unii Europejskiej lub z Urzędu Pracy. Wtedy sami możemy o wszystkim decydować itd. Tylko, że w tym przypadku najważniejszą kwestią jest to, że musimy utrzymać się na rynku przez co najmniej 12 miesięcy, żeby nie musieć oddawać tych funduszy z powrotem. Musimy liczyć się też z tym że będą odwiedzać nas najróżniejsze kontrole, no ale coś za coś.
   
 4. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Konrad, zaczynałeś kiedyś jakiś biznes? Wzięcie dotacji z unii europejskiej, to nie jest jakaś super kasa. Owszem, sa różne programy, są milionowe dotacje, ale jak przyjdzie gość z ulicy, nie ma zaplecza, narzędzi, ludzi, to nie dostanie miliona. Dostaniesz 10 000 zł i się bujaj, rób wielki biznes. Teraz dodatkowo jest sporo obostrzeń. Plus inwestora, który wykłada na to kasę, jest taki że on też daje Ci jakąś tarczę. Owszem, na każdym kroku musisz się z nim liczyć, ale dzięki temu nie wchłonie cię jakaś wielka firma. Masę ludzi tak robiło, że mieli pomysł, szli do jakiegoś lokalnego inwestora, zakładali spółkę i teraz biznes sie kręci.
   

Poleć tę stronę