1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Innowacyjny pomysł, ale co dalej ?

Dyskusja w 'Własna firma' rozpoczęta przez użytkownika Karolina, 19 Luty 2016.

 1. Karolina

  Karolina New Member

  6
  0
  1
  Witam wszystkich. Jestem młodą kobietą i nie chcę całe życie dla kogoś pracować. Chcę być sama sobie szefową, bo nie wyobrażam sobie przez prawie całe moje życie komuś podlegać i wypełniać rozkazy :) Mam już pewien innowacyjny pomysł na biznes tylko nie wiem co dalej, a mianowicie jak się za to wszystko zabrać. Od czego zacząć, co jest najważniejsze, na co zwrócić swoja uwagę i wogle. Tak w sumie to jestem całkowicie zielona w tym temacie. Mam tylko super pomysł i chcę go powoli zacząć wprowadzać w życie.
   
 2. moncia

  moncia New Member

  6
  0
  1
  nie zawsze żeby osiągnąć sukces trzeba stawiać na innowacyjność. Polska to kraj tradycjonalistów, ludzie raczej boją się nowości, nie tylko konsumenci ae i inwestorzy, firmy. Ja postawilam na bardzo tradycyjny, prosty biznes jakim jest kawiarnia. W swojej knajpce serwuje kawę i ciastko. Koszt kawy to 30gr do zlotówki cena od 3zl do 10. Ciasta iecze mi znajoma sąsiadka. Pyszne swojskie szarlotki, serniki. Nie narzekam na klientów. Splaciłam kredyt za lokal, teraz chce otworzyć następna kawiarnie, zatrudnić więcej osób i zarabiać
   
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  #moncia- Twój pomysł jest naprawdę fajny i na pewno przynosi zyski, ale nie zawsze trzeba stawiać na tradycyjność. Polacy boją się nowości ale też w pewien sposób ich intrygują i są ciekawi. Przychodzą, żeby spróbować/przetestować i jeśli coś jest dobre to tam wracają i polecają znajomym (chociażby dlatego żeby zabłysnąć wśród najbliższych że pierwsi coś jedli czy też mają).
  #Karolina- Na Twoim miejscu pierwszą rzeczą jaką bym zrobił były by dokładne wyliczenia, zbadanie rynku i biznesplan. Wtedy będziesz miała czarno na białym czy się opłaca itp. Później pozostaje realizacja wedle napisanego wcześniej biznesplanu :)
   
 4. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  W całości zgadzam się z Patrykiem. Dodam od siebie, że jak już mamy gotowe wszystkie wyliczenia i biznesplan to wtedy możemy zgłosić się z tym np. do Urzędu Pracy po dofinansowanie. W tym roku wynosi ono około 18 000zł. Możemy też skorzystać tam z pomocy doradcy finansowego. Kiedy mamy już to wszystko załatwione pora na zarejestrowanie naszej działalności. Dobrze też już później mieć "do dyspozycji" jakąś dobrą i niedrogą księgową, która pomoże nam ogarnąć wszystkie wydatki i dochody. Mam nadzieje, że pomogłem :)
   
 5. biernat

  biernat New Member

  10
  0
  1
  jest popyt jest podaż. Wprowadzanie jakiś ciekawych pomysłow, a czasem tylko małych zmian do tradycyjnych interesow może przynieść zyski. Od niedawna w polsce mamy myjnie parowe gdzie ekipa przyjezdza na nasze podwórko, pod nasz garaż i czyści nam autko. Wynajmowane stanowiska i narzędzia w warsztatach samochodowych. Nie każdy ma miejsce aby naprawić swoje autko, a lubi sam czasem przy nim pogrzebać. Z pomocą tutaj wychodzą profesjonalne warsztaty ktore takie stanowiska udostępniają wraz z narzędziami i pomocą mechaników. Innowacyjności nie trzeba szukać daleko, trzeba czasem niekonwencjalnego spojrzenia na coś tradycyjnego
   
 6. Monika1988

  Monika1988 New Member

  12
  0
  1
  Mnie też chodzi po głowie założenie własnej firmy. Etat mnie męczy, ale póki co trochę brakuje mi motywacji i odwagi, żeby to wszystko rzucić.
  Robię rozeznanie, szukam najlepszych rozwiązań. Wpadła mi w oko np. samodzielna księgowość online
  Jakąś wiedzę już tam mam, ale zanim będe mogła wykorzystać ją w praktyce minie pewnie jeszcze trochę czasu.
   
  Last edited by a moderator: 27 Wrzesień 2016
 7. ArlettaW

  ArlettaW New Member

  5
  0
  1
  Szukaj dofinansowania z UE albo PUP. To spory zastrzyk gotówki, który na pewno przyda się na początku. Pomoc jest bezzwrotna, więc doposażyć biuro albo dokształcać się. To zawsze przyda się. Warto także korzystać z tanich rozwiązań, jak księgowość online Nie możesz zakładać, że Twoja firma od razu zacznie zarabiać.
   
  Last edited by a moderator: 17 Listopad 2016
 8. nusia

  nusia New Member

  3
  0
  0
  Według mnie jednak to innowacyjny pomysł ma większą szansę na odniesienie sukcesu niż coś, co można znaleźć na każdy rogu ulicy. Czytałam ostatnio na przykład artykuł o powierzchniach do wynajęcia: i o ile wynajmowanie mieszkań jest normalne, o tyle nie pomyślałabym, że wynajmowanie magazynu będzie miało takie wzięcie :) Ludzie przechowują tam opony zimowe, narty, różne rzeczy na czas remontu, czyli jak się okazuje bardzo przydatna usługa, która mi na przykład nie przyszłaby do głowy.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 9. jacek1978

  jacek1978 New Member

  4
  0
  1
  W zupełności sie zgadzam. Nie warto pchać sie w zakładanie firmy z takim ciśnieniem, że musisz od razu z tego żyć bo stras cię zniszczy i jeszcze w dodatku myślisz wtedy krótkoterminowo i wybierasz nie najlepsze rozwiążania tylko takie które są w zasięgu w skromnym budżecie. Kiedyś zrobiłem taki błąd - odszedłem z firmy pracodwacy i będąc bez oszczędnści założyem małą firmę z ciśnieniem ze muszę zaraz zacząć zarabiać. Porażka. Tyle stresów nigdy nie przeżyłem. Wciąż nóż na karku - opóźnienia w spłatach faktur od klientów mnie totalnie rozwalały. Najlepiej najpierw odłożyć kasę na minimum 3 miesiące taką, żeby nie trzeba było jej angażować w firmę. Naprawdę mniej stresów.
   
 10. kewlar

  kewlar New Member

  5
  0
  1
  Pomysł na biznes jest najważniejszy, ale trzeba mieć też odpowiednią wiedzę, aby biznes się kręcił. Reklama to bardzo ważna kwestia, promocja w sieci jest skuteczna. Należy też zadbać o odpowiednią jakość obsługi klienta. Teraz wiele firm korzysta z serwersms.pl platformy do wysyłki smsów. Powiadomienia sms to dobre rozwiązanie, w ten sposób można skontaktować się z klientem i to w bardzo szybki sposób.
   
 11. ArlettaW

  ArlettaW New Member

  5
  0
  1
  Najważniejszy jest pomysł i wiara w siebie. Wiadomo, że na początku może być ciężko, ale nie wolno się poddawać. Czytaj jak najwięcej Dzięki temu znajdziesz wskazówki, jak się rozwijać, jakie zmiany wprowadzić, aby Twoja firma lepiej i szybciej rozwijała się.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 12. aleks2017

  aleks2017 New Member

  3
  0
  1
  żeby to wszystko sfinansować - możesz wziąć kredyt.
  Ja brałem kredyt konsolidacyjny żeby wprowadzić innowacyjne pomysły w swojej firmie
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 13. labek

  labek New Member

  3
  0
  1
  Zawsze trzeba mieć porządnego inwestora...
   
 14. kryptoanka

  kryptoanka New Member

  25
  0
  1
  Nie zawsze - niektórzy zaczynają z własnym kapitałem. Najważniejsze jest chyba posiadanie biznesplanu.
   
 15. Reminder4

  Reminder4 New Member

  3
  0
  1
  Niestety, ale nie mam wiedzy w tym obszarze tematycznym. Dlatego też nie będę w stanie pomóc...
   
 16. kryptoanka

  kryptoanka New Member

  25
  0
  1
  To w jakim celu się wypowiadasz? Przecież Twoja odpowiedź nie wznosi nic do tematu.
   
 17. marakesh

  marakesh New Member

  4
  0
  1
  Ja raczej się na tym nie znam... W związku z tym niestety nie będę w stanie pomóc...
   
 18. ruchcap

  ruchcap New Member

  18
  0
  1
  Może zacznij od inkunbatora przedsiebiorczości
   
 19. ruchcap

  ruchcap New Member

  18
  0
  1
  Znajdź inwestora, a w twoim wypadku kogoś kto umie cokolwiek xdd
   
 20. star

  star New Member

  12
  0
  1
  Inkubatory to dobra opcja ale dla osób młodych. W przypadku większych biznesów mają wiele ograniczeń oraz średnio się to opłaca.

  Ze swojej strony polecam
  zastanowić się czy jest zapotrzebowanie na takie usługi
  czy są podobne firmy które funkcjonują w okolicy
  czy nie będziemy mieli problemu z potencjałem ludzkim

  Warto jeszcze zastanowić się nad reklamą do firmy. Obecnie bardzo dobra jest reklama online.
   

Poleć tę stronę