1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Gdzie zainwestować - początkujący inwestor

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika suprasai, 3 Luty 2016.

 1. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Gdzie powinien zainwestować początkujący inwestor?
  Czyli schemat taki, mam jakąś sumę pieniędzy, powiedzmy 10 000 zł (dla jednego to nic, dla innego wystarczająca suma, żeby coś wyczarować). Co z takim kapitałem można zrobić, żeby te pieniądze nie leżały?
  Możliwości jest wiele, od giełdy, przez pożyczkę tych pieniędzy na procent, po zakup czegoś co w przyszłości zyska na wartości (sztuka, kolekcje, coś co można odrestaurować, np stary samochód z PRL)
  Inwestuj w to na czym się znasz!
  Ja bym polecał przed wszystkim inwestować w branżę na której się znamy. To że Kowalski rob kokosy na GPW, to nie znaczy że ty też będziesz. To, że ktoś sprowadza diamenty, to nie znaczy...
  To wymaga kontaktów biznesowych, znajomości prawa, odpowiednich uprawnień itd.

  Pomijając szczegóły, można teoretycznie zarobić na wszystkim, ale trzeba trochę poznać ten rynek. Sam nie jestem fanem agresywnego inwestowania w stylu "to jest moje być albo nie być". Ktoś powiedział, że jak włazi się do rzeki, to warto najpierw sprawdzić kijem czy jest głęboka, a później warto wejść tylko jedną nogą, bo może się okazać, że na dole jest pełno mułu :)
   

Poleć tę stronę