1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Gdzie najlepiej założyć rachunek maklerski

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika Piotrunio, 12 Luty 2016.

 1. Piotrunio

  Piotrunio New Member

  15
  0
  1
  Gdzie najlepiej założyć rachunek maklerski? Mam do wyboru pośrednictwo banku lub bezpośrednio w jakimś domu maklerskim. Jedna i druga opcja ma swoje plusy i minusy, ale piszę jako osoba niedoświadczona, więc mogę popełnić jakąś gafę. Z tego co mi się udało dowiedzieć, to domy maklerskie naliczają dość spore prowizje za swoje usługi i żeby na tym dobrze wyjść, to trzeba inwestować większe kwoty i już warto mieć trochę doświadczenia. Zaś banki są zazwyczaj tańsze, ale inwestycje są także niskooprocentowane, 10 - 20% to już dobry wynik. Co polecicie? Gdzie lepiej założyć taki rachunek maklerski na początku?
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Z tego co się orientuję to pierwszy rachunek maklerski jako osoba niedoświadczona powinieneś wybrać biorąc pod uwagę to, żeby był tani, tak aby koszty stałe stanowiły jak najmniejszą część kapitału przeznaczonego na inwestycje. Rachunek powinien być też prosty w obsłudze, a broker zapewniać wsparcie personelu. Z czasem nabierając doświadczenia, Twoje wymagania staną się zapewne większe, a wtedy nic nie stoi na przeszkodzie by otworzyć kolejne konto maklerskie, a poprzednie zamknąć. Oczywiście można mieć też kilka rachunków.
   

Poleć tę stronę