1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Fundusze czy konto oszczędnościowe?

Dyskusja w 'Konta oszczędnościowe' rozpoczęta przez użytkownika Barti, 4 Luty 2016.

 1. Barti

  Barti New Member

  17
  0
  1
  Gdzie bardziej opłaca sie inwestować? w fundusze takie jak obligacje np czy może lepsze będzie konto oszczędnościowe?
  NIE chodzi mi w tym temacie o fundusze z grupy ryzyka czyli wszystkie ryzykowne akcje giełdowe, na których można także stracić - chodzi mi o te gwarantowane fundusze inwestycyjny - jak ktoś jest na bieżąco w tym temacie to bardzo proszę o jakieś porównanie i podpowiedzenie jak to się ma do konta oszczędnościowego? Ile można zarobić na funduszu a ile na koncie mające 10 000 złotych oszczędności?
   
 2. Lilx

  Lilx New Member

  24
  0
  1
  Na koncie oszczędnościowym masz zawsze taki plus, że możesz korzystać aktywnie z pieniędzy które masz na takim koncie także jeśli chcesz mieć dostęp w razie czego do tych środków to weź konto oszczędnościowe.
  W koncie masz też miesięczną kapitalizację odsetek w większości więc możesz wypłacić i później wpłacić wypłacone pieniądze a % i tak będzie naliczony.

  W funduszach inwestycyjnych wpłacasz i nie masz dostępu do swojej kasy, często nie możesz ich w ogóle wypłacić przez jakieś 15 lat żeby nie stracić ale % wyższy
   
 3. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Racja, ale ja chyba bardziej polecam konto oszczędnościowe. O co chodzi - na tym i na tamtym i tak się wiele nie zarobi. To są formy oszczędnościowe. Nie wyobrażam sobie osobiście zamrażać pieniędzy na 10 czy 15 lat, bo to jest dla mnie strata i psucie pieniądza. Inflacja by mi go zeżarła. Jak ktoś ma podstawowy zmysł finansowy, to zrozumie o co w tym chodzi.
  Wolę nawet coś kupić i sprzedać drożej, cokolwiek - samochód, jakiś sprzęt, jakieś urządzenia, a przywiększym kapitale nieruchomość. Ale to jest moje zdanie :) Przy koncie oszczędnościowym jest ta wygoda, że wypłacasz środki kiedy chcesz.
   
 4. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  jeżeli planujesz na dłużej odkładać pieniądze nie będa Ci niezbędne, to ak najbardziej fundusz inwestycyjny. W bankas są kalkulatory które Ci mniej więcej wyliczą potencjalny zysk, przy Twoim wkładzie. Faktycznie minusem jest to że przez 20 lat i więcej nie możemy tych pieniędzy ruszać aby nie stracić oprocentowania. Warto do tego kupić ubezpieczenie które gwarantuje nam zwrot wpłaconego kapitału. Co do poprzedniej wypowiedzi się nie zgodze. Nie zawsze za kupione auto wezmiesz więcej, czekając na barana który da tyle aby zarobić na aucie za 10tyś mozna stracić, bo czas w przypadku samochodów dzialą na naszą niekorzyść. c do innych przedmiotów też nie mamy gwarancji że szybko sprzedami i że ten szzysk będzie taki jaki bysmy chcieli
   
 5. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  Jak dla mnie to jedno nie wyklucza drugiego. W myśl zasady finansowej - warto, a nawet trzeba dywersyfikowac swoje inwestycje i sprawiać tak, żeby finanse były na wielu różnych miejscach. Rrosta sprawa, zamiast 200 zł na konto oszczędnościowe, to warto 100 na oszczędności, a 100 na jakieś fundusze inwestycyjne. Dzięki temu mamy względne bezpieczeństwo, bo jak na jednym się straci, to na drugim się zyska. Jak to mówią inwestorzy, jak wchodzisz do rzeki, to sprawdź kijem jaka jest głębokość, a później wejdź jedną nogą.
   
 6. lider

  lider New Member

  4
  0
  1
  konto oszczędnościowe to bardzo dobra oferta da ludzi młodych, często bez stalych dochodów, którzy oszczędzaja na coś a nie na swoją przyszłość. /Na rynku jest mnostwo takich elastycznych kont gdzie każdy powinien coś dla siebie znaleźć. Fundusze natomiast zoobowiązują nas do systematycznego oszczędzania. Deklarujemy kwotę jaką chcemy comiesięcznie przelewać i musimy się raczej tego trzymać aby nie złąmać warunkuw umowy funduszu inwestycyjnego, jeżei byśmy się nie wywiazywali moglibyśmy stracić całe lub część naszych środków
   
 7. beatka

  beatka New Member

  10
  0
  1
  na koncie oszczędnościowym kroci nie zarobisz. Jeżeli już to polecałąbym fundusz inwestycyjny. Każdy bank w swojej ofercie ma coś takiego. Trzeba sobie tylko poszukać. Wybrać banki które dobrze wypadają w takich rankingach, są w miare pewne i porównać ich oferty. Róznią się niewiele ale czasem właśnie te szczególy są decydujące. Iosć lat przez jakie musimy wpłacać, wysokość kapitału, ryzyko i czy mamy gwarancje odzyskania kapitału lub jego częsci gdybyśmy nagle znalezli się w takiej potrzebie. Pozdrawiam i życzę owocnego wybor
   

Poleć tę stronę