1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Fundusze czy konto oszczędnościowe?

Dyskusja w 'W co zainwestować' rozpoczęta przez użytkownika Konrad, 17 Luty 2016.

 1. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Witam. Mam dylemat i liczę na to, że pomożecie mi tutaj zdecydować co będzie lepsze. Lokata terminowa to depozyt składany w banku na określony czas zaś konto oszczędnościowe pozwala na większą swobodę dysponowania pieniędzmi. Lokaty w większości maja oprocentowanie stałe, a konta oszczędnościowe opierają się na oprocentowaniu zmiennym. Nie wiem, którą opcję wybrać, obie są kuszące i przyniosą zyski. Podpowiedzcie mi najlepiej opierając się na własnym doświadczeniu co powinienem wybrać. Z góry dziękuję
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Moim zdaniem lepsza jest lokata. No ale to zależy też od Ciebie i twoich możliwości finansowych po tym jak już ulokujesz tam pieniądze.
  Jeśli wiesz, że złożysz swoje oszczędności na lokacie na jakiś tam czas i nie będziesz w tym okresie potrzebował wyciągać tej gotówki to oczywiście jest to najlepsze wyjście. Ale jeśli nie jesteś pewien, czy będziesz w stanie wytrzymać beż ruszania tej kasy to lepszym wyjściem będzie konto oszczędnościowe. Przy takim wyborze musisz sam się dobrze zastanowić i wyliczyć pieniądze, zaplanować wydatki itp. Wtedy będziesz mógł sobie spokojnie zadecydować co będzie dla Ciebie lepsze
   
 3. Konrad

  Konrad New Member

  28
  0
  1
  Wielkie dzięki za odzew :) Przeliczyłem moje wydatki na najbliższe miesiące i mogę z pewnością powiedzieć, że nie będę potrzebował dotykać swoich oszczędności. Czyli wychodzi na to, że powinienem zdecydować się na lokatę.
  Na wszelki wypadek przemyślę i przekalkuluje sobie to wszystko jeszcze raz. W końcu nikt mnie nie pogania, a to jest dosyć odpowiedzialna decyzja do podjęcia. Myślę, że lepiej poczekać z inwestycją pieniędzy aż będzie się pewnym w 100% niż na łapu capu i później ewentualnie czegoś żałować
   
 4. kryptoanka

  kryptoanka New Member

  25
  0
  1
  Moim zdaniem w fundusze nie opłąca się inwestować. Ryzyko wcale nie jest mniejsze.
   
 5. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  W temacie fundusze, a piszesz o lokacie i koncie oszczędnościowym. Opłaca się bardziej lokata krótkoterminowa. Jednak jak chcesz mieć dostęp do środków, to lepiej postawić na konto.
   
 6. filipo

  filipo New Member

  4
  0
  1
  Ja polecam inwestowanie w Masternode. Do wyboru mamy wiele kryptowalut. Ja zainwestowałem i uruchomiłem Masternode na Walucie POLIS. Codziennie zarabiam około 180 zł. Przekonał mnie do tego mój znajomy, który już jakiś czas siedzi w tym temacie. Kolejnym argumentem, który mnie utwierdził w tej inwestycji jest to, że przez cały czas jestem właścicielami zainwestowanego kapitału i mogę nim dysponować np łatwa i szybko spieniężyć.
   
 7. Laliesposito

  Laliesposito New Member

  4
  0
  1
  zgadzam się :)
   
 8. anna.shila

  anna.shila New Member

  2
  0
  1
  Witam,
  Moim skromnym zdaniem oprocentowanie kont czy lokat jest niskie więc i zysk nie wielki, Ja jeśli miałabym wolne środki to zainwestowała bym w kupno mieszkania lub ziemi, ewentualnie złoto.
  Pozdrawiam
   
 9. Magis

  Magis New Member

  7
  0
  1
  Ani na jednym ani na drugim dużo sie nie zarobi. Obecnie lokaty są bardzo nisko oprocentowane, fundusze trochę bardziej, ale są dość ryzykowne. Sytuacja gospodarcza na świecie nie jest bezpieczna tak więc inwestowanie w fundusze niesie ze sobą pewne zagrożenia.

  Ze swojej strony polecam inwestowanie w obce waluty Nawet jeśli złotowka spadnie, to obce waluty podrożeją. Dzięki temu na pewno na tym nie stracimy.
   

Poleć tę stronę