1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

EURO, CHF czy PLN-y

Dyskusja w 'Forex i waluty' rozpoczęta przez użytkownika Klaudiusz, 19 Luty 2016.

 1. Klaudiusz

  Klaudiusz New Member

  2
  0
  1
  Witam wszystkich. Zamierzam zaciągnąć kredyt. Chcę, żeby był on dla mnie jak najbardziej opłacalny więc biorę pod uwagę trzy waluty, a mianowicie EURO, CHF i PLN. Czy ktoś z Was orientuje się, w której byłoby najlepiej ? Jakie są obecnie notowania na rynku ? A może jest tutaj osoba, która miała podobny dylemat i wybrała coś wyjątkowo trafnie ? Potrzebuje tego kredytu jak najszybciej, ponieważ chcę zacząć rozkręcać własną działalność gospodarczą póki jest na to najlepszy popyt na rynku a wiadomo, że dobry start jest bardzo ważny.
   
 2. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Jednoznacznej odpowiedzi na postawione pytanie nie ma. Nie mają racji ani przeciwnicy kredytów walutowych ani ich zagorzali zwolennicy, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Od kwoty kredytu jaką bierzemy i warunków jakie otrzymamy w banku.
  Należy pamiętać, że wadą kredytu walutowego, najdokuczliwszą w wypadku jego postaci denominowanej, jest dowolność banku w kwestii ustalania i zmieniania spreadu (nawet po zawarciu umowy kredytowej).
  Najlepiej pochodzić najpierw po bankach i zobaczyć jakie mają oferty
   
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Ja myślę, że zależy też ile potrzebujesz tego kredy tu i na co (czy to ma być kredyt mieszkaniowy czy jaki?). Wtedy mielibyśmy możliwość rozeznania się jaki kredyt jest najbardziej opłacalny. Ogólnie to chyba pominąłbym CHF i zastanawiałbym się pomiędzy PLN i EURO.
  Myślę, że najlepiej byłoby rozpisać sobie wszystkie możliwe oferty i porównać. Sam nie brałem jeszcze żadnego kredytu ale moja siostra też właśnie zastanawia się nad jego wzięciem. Jak już się na coś zdecyduje to wypytam ją i dam znać co było najlepsze.
   
 4. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  #Patryk - Klaudiusz napisał przecież, że potrzebuje kredytu na rozkręcenie działalności :)
  A ja osobiście zamiast pakowania się w kredyty radzę zgłosić się do Urzędu Pracy i złożyć wniosek o dofinansowanie albo do Unii Europejskiej. Wtedy, jeśli działalność przez co najmniej rok utrzyma się na rynku, nie trzeba zwracać tych pieniędzy, które dostaliśmy na rozkręcenie działalności. A z tego co wiem to jeśli chodzi o kasę z Urzędu Pracy to w tym roku dają jakoś 18 tysięcy. I dobrze jest napisać porządny biznesplan-wtedy szanse na uzyskanie pieniędzy są większe
   
 5. JanoBabagano

  JanoBabagano New Member

  10
  0
  1
  Ja nie polecam kredytów. Łatwo się wpakować w niezłe szambo...
  [​IMG]
   
 6. jankes

  jankes New Member

  1
  0
  1
  W obecnych czasach nie ryzykowałbym kredytem w CHF.
   

Poleć tę stronę