1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Działka rolna do podziału i na sprzedaż - to takie proste?

Dyskusja w 'Nieruchomości' rozpoczęta przez użytkownika Robert, 11 Luty 2016.

 1. Robert

  Robert New Member

  13
  0
  1
  Mam działkę bo mamie - dość spora - kolega doradził mi żeby ja podzielić na kilka mniejszych działek tak żeby każda miała dostęp do drogi publicznej i sprzedać je jako budowlane.
  Co prawda są to łąki działki rolne ale jest możliwa zabudowa jednorodzinna - teraz tak czy faktycznie sprzedaż takiej działki z wcześniejszym jej podziałem to taka prosta sprawa?
  Czy ktoś tutaj dokonał już takich czynności i mógłby krok po kroku wyjaśnić od czego zacząć, ile czasu trwa taki podział i z jakimi kosztami jest to związane?
   
 2. Radek

  Radek New Member

  20
  0
  1
  No ani to proste ani tanie.
  jak ja dzieliłem moja działkę to tak - musiałem zatrudnić geodetów żeby to podzielili na mapach no i w terenie - zapłaciłem coś około 9 000 złotych za podział na 4 działki - dodatkowo przez działki musiałem wytyczyć drogę z dojazdem do pozostałych działek, które mieściły się w głąb od drogi - to nazywa się służebność drogi.
  Następnie jakieś formalności w sądach, aktualizacje w księgach wieczystych a to także kolejne opłaty - trochę to wszystko kosztowała nie powiem, że nie.
   

Poleć tę stronę