1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Dotacja ze środków UE na własną działalność

Dyskusja w 'Finanse firmy' rozpoczęta przez użytkownika Corny, 1 Luty 2016.

 1. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  Jak to teraz wygląda z dotacjami unijnymi na własną działalność? Jakieś 2 - 3 alta temu te dotacje były bardzo popularne, ale z tego co wiem, to temat trochę ucichł, bo chyba niektóre programy się pokończyły. Ale mimo wszystko mieli tam jakieś nowe dotacje ze środków UE na własną działalność rozpoczynać, tylko że chyba teraz są bardziej w formie pożyczek na mały procent. Czy to prawda? Szukam jakiejś sprawdzonej informacji, a najlepiej kogoś, kto taką pożyczkę lub dotację dostał w 2016 roku, bo wcześniejsze lata mnie nie interesują.
   
 2. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  Wszystko zależy od tego na co potrzebujesz pieniędzy. Temat nie ucichł, ale kilka lat temu był na to największy bum. Pisało się o tym i mówiło na okrągło. Przedstawiałeś swój biznes plan, dostawałeś dotacje przeważnie na sprzęt, na rozkręcenie działalności i musiałeś tą działalność prowadzić jakiś czas, wtedy pożyczka była bezzwrotna. Jezeli komuś biznes nie szedł ale udało mu się spełnić warunki, zostął mu sprzęt spredał i zajął się czymś innym. W tym roku najwięcej dotacj jest na innowacyjność, badania naukowe , patenty itp
   
 3. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Z tego co wiem, warunkiem jest tu osiągnięcie pełnoletności. Osoba starająca się o środki unijne na założenie firmy nie może też przez okres 12 miesięcy, poprzedzających złożenie takiego wniosku, prowadzić własnej działalności gospodarczej. Poza tym konieczny jest przede wszystkim udział w odpowiednim szkoleniu.
  Istnieją dwie formy unijnej pomocy przy zakładaniu działalności gospodarczej. Są to: Mikropożyczka ( ze środków UE można otrzymać maksymalnie do 50 tys. zł. na rozpoczęcie własnej działalności.) i dotacja (jest świadczeniem bezzwrotnym. W jej ramach można otrzymać nawet do 40 tysięcy złotych).
   
 4. Emila

  Emila New Member

  21
  0
  1
  Witam. A czy to musi być koniecznie dotacja z Unii Europejskiej ? Bo przecież fundusze można dostać również z Urzędu Pracy. A tam wystarczy pójść do urzędu i wziąć odpowiedni wniosek do wypełnienia. A w nim zazwyczaj znajduje się tabelka na prognozowane wydatki, zarobki itp, miejsce na biznes plan i nasze dane. Wiec przedtem dobrze jest wziąć sobie kartkę i wszystko dokładnie wyliczyć i wypisać. Warto jest te poprosić o pomoc doradcę finansowego. A później tylko złożyć wniosek i czekać na odpowiedź.
   

Poleć tę stronę