1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Dotacja ze środków UE na własną działalność

Dyskusja w 'Finanse firmy' rozpoczęta przez użytkownika Arturo, 19 Luty 2016.

 1. Arturo

  Arturo New Member

  2
  0
  1
  Witam wszystkich. Jestem studentem zaocznym i chcę założyć własną działalność gospodarczą. Wiem, że jest możliwość otrzymania dotacji ze środków Unii Europejskiej. Potrzebuję pieniędzy na potrzebny mi sprzęt oraz lokal.
  W związku z tym mam kilka pytań. Gdzie musiał bym zgłosić wniosek o takową dotację i co jest w tym pomocne? Na co mogę dostać pieniądze, na jaką kwotę mogę liczyć i od czego to zależy ? Bardzo proszę o jakieś porady. Chciałbym mieć jak największe szanse na otrzymanie tej dotacji :)
   
 2. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Te warunki i dotacje i różne programy, to one cały czas się zmieniają i cały czas coś nowego jest wprowadzane.
  Ogólnie w meiście lub gminie, powinna być taka informacja, przy Urzędach Wojewódzkich i Marszałkowskich musi być punkt funduszy unijnych. Tam będzie człowiek odpowiedzialny za to, żeby ci to przedstawić. Jeśli trafisz na kogoś ogarniętego, to wyjaśni ci krok po kroku co i jak i w jaki program warto wejść. Jeśli trafisz na służbistę, to da ci pliki kartek i coś wstylu "proszę sobie poczytać". Opisz coś więcej jaki to biznes, to postaramy się coś dostosować.
   
 3. menikk

  menikk New Member

  12
  0
  1
  Zanim wybierzesz się do urzędu i zostaniesz zniechęcony przez starsza panią siedzącą tam jakby z przymusu polecam odwiedzić stronke fundusze europejskie. Jst tam mnóstwo pytań i odpowiedzi, bardzo szczegółowych gdzie napewno znajdziesz coś interesującego. Jak już będziesz miał ogólny zarys, będziesz wiedział co i jak chcesz to znajdziesz tam takżenajbliższa placówke gdzie wyżej wymieniona pani posara Ci się z ochotą pomóc. Warto odwiedzić ta strone aby mieć jakieś pojęcie o co pytać. Przepraszam że tak piszę o urzędnikach ale na takich tylko trafiam.
   

Poleć tę stronę