1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Czy warto teraz inwestować w działki rolne?

Dyskusja w 'Nieruchomości' rozpoczęta przez użytkownika Robert, 11 Luty 2016.

Tags:
 1. Robert

  Robert New Member

  13
  0
  1
  Chciałem doradzić sie was na forum donośnie inwestycji w działki rolne - czy teraz warto inwestować w takie działki?
  Sporo czytałem ostatnio o osobach, które skupują takie działki rolne, za jakiś czas przekształcają je na działki budowlane i sprzedają je za kilka razy wyższą cenę - czysty biznes co nie? A z tego co wiem to jest mam osób, co nie zna sie na tym, że własnie tak można zrobić z działką i nieźle na niej zarobić.
  Czy ktoś tutaj z was inwestuje w taki działki?
  Czy faktycznie sie to tak bardzo opłaca?
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Nie sposób określić średniej stopy zwrotu z inwestycji w ziemie, tak jak nie sposób określić miarodajnego hektara w skali kraju – wszystko zależy od jego lokalizacji, wielkości dostępnej przestrzeni, jakości gleby, perspektyw możliwości rozwoju regionu itd. itp. Na inwestycji w ziemię rolną raczej nie stracimy, Prognozy w tym obszarze są jednak dość mocno optymistyczne. Na wzrost cen gruntów złożyć się może rosnące zapotrzebowanie na żywność oraz duże ograniczenie dostępności samej ziemi. Najważniejszym w odniesieniu do kilku najbliższych lat wydaje się jednak rok 2016, w którym uwolniony zostanie obrót gruntami rolnymi w całej UE.
   
 3. kamis

  kamis New Member

  5
  0
  1
  jezeli nie są to i9nwestycje dużego ryzyka to zawsze warto inwestować. Na ziemi rzadko można stracić, a jeżeli jeszcze wcześniej w danej gminie zapoznamy się z planem zagospodarowania przestrzennego to będziemy mieli pewność czy warto i które tereny kupic. Jezeli będą to duże dzialki rolne możemy na nich uprawiać coś co najlepiej będzie na takiej glebie roslo, mozna zasadzić las ewentualnie przekształcić w dzialkui budowlane, podzielić i sprzedawać. Mając ziemie, mamy szerokie pole manewru do ykorzystania jej
   
 4. kewlar

  kewlar New Member

  5
  0
  1
  Inwestowanie w nieruchomości rolne się opłaca, chociaż wiadomo, że w tym wypadku trzeba mieć odpowiednią wiedzę i trochę doświadczenia. Co myślicie o tego typu inwestycjach? Może macie jakieś porady dla początkujących?
   
 5. janka

  janka New Member

  2
  0
  1
  Grunt to dobry sposób oszczędzania oraz pomnażania pieniędzy, inwestycja jest bezpieczna, wartość ziemi wciąż rośnie, moim zdaniem warto. Oczywiście jak nie ma się za bardzo pojęcia, to najlepiej zdecydować się na współpracę ze specjalistami, na grunttozysk.pl znajdziecie ofertę inwestycyjną, można sobie poczytać na ten temat. Oni pomagają w wyborze inwestycji, oferują też pomoc w procesie przekształceń i uzbrojenia działki.
   
 6. kewlar

  kewlar New Member

  5
  0
  1
  Trzeba mieć jako takie rozeznanie na rynku nieruchomości, także może nie jest to takie głupie rozwiązanie i warto rozważyć współpracę z tego typu firmą. Inwestowanie w grunty rolne to pewniak, jest bezpieczne i przynosi zyski.
   
 7. gosia_anka

  gosia_anka New Member

  8
  0
  1
  no wartość takiej działki kilkukrotnie wzrasta jeśli przekształci się ją w budowlaną, ale lokalizacja musi być dobra
   

Poleć tę stronę