1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Czy warto inwestować w obligacje banków?

Dyskusja w 'Forum inwestycyjne' rozpoczęta przez użytkownika admin, 22 Grudzień 2015.

 1. admin

  admin Administrator Staff Member

  6
  0
  1
  Czy warto wg was inwestować w obligację banków? Czy taka inwestycja jest bezpieczna.
  Poniżej ciekawy niestety nieco już stary artykuł

   
 2. Radek

  Radek New Member

  20
  0
  1
  ja sądzę, że warto jeśli nie zależy nam na tym aby dużo zyskać ale zależy nam na tym aby bezpiecznie zainwestować i nie stracić co najważniejsze.
  Obligacje to od wielu lat najbezpieczniejsze źródło inwestycji tak mi się wydaje - i wynika to też z opinii wielu innych klientów takich obligacji a także z opinii ekonomistów.
  Alternatywa są lokaty ale te są głównie krótkoterminowe stąd wiele osób decyduje się bardziej na obligacje - dzięki temu mają gwarancję zysków - a wielu takim małym inwestorom na tym najbardziej zależy
   
 3. Miczel

  Miczel New Member

  11
  0
  0
  Z całą pewnością obligacje wydają się jedną z najbezpieczniejszych form oszczędzania. Jednak teraz ich wartość jest tak porywająca, że równie dobrze można pieniądze schować w skarpecie, albo zakopać pod płotem. Inflacja i tak je zjada.
  Jak nie generują minimum 10% w skali roki, to mało kto wie, że tracą na wartości, ale to nie zajęcia z makroekonomii, żeby dyskutować o inflacjach. Obligacje są dla ludzi, którzy chcą przetrzymać pieniądze na wiele lat. Jeśli nie interesują cię wykresy, skoki na rynkach, hossy i bessy, to kup obligacje i będziesz spać spokojnie.
   

Poleć tę stronę