1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii

Dyskusja w 'Nieruchomości' rozpoczęta przez użytkownika Barti, 4 Luty 2016.

 1. Barti

  Barti New Member

  17
  0
  1
  Czy warto inwestować pieniądze w nieruchomości w Hiszpanii? Co o tym sądzicie? Ostatnio tak przypadkiem w sumie wyświetliła mi się reklama jakiegoś apartamentu w Hiszpanii za 750 000 złotych - kilkuosobowy apartament przy plaży w bardzo dobrej cenie mi się wydaje - ktoś może wie jak tam wygląda taki wynajme od strony prawnej?
  Jakie dokładnie podatki?
  Z jakimi dokładnie kosztami firmy się to wiąże?
  Czy firma może działać w PL?

  Jeśli ktoś z was ma doświadczenie w nieruchomościach w Hiszpanii to bardzo proszę o odpowiedz.
   
 2. Patryk

  Patryk Member

  39
  0
  6
  Analizując opłacalność inwestycji w zakresie kupna nieruchomości w Hiszpanii w porównaniu do innych krajów Europy i Świata, należy zawsze pamiętać, iż Hiszpania jest największą potęgą turystyczną Europy. Średnio, co roku Hiszpanię odwiedza niebywałe 60 mln turystów. Roczne wpływy z turystki międzynarodowej w Hiszpanii wynoszą dzięsiątki milionów Euro. Hiszpania co najmniej do roku 2020 w dalszym ciągu będzie znajdować się na pierwszych pozycjach w sektorze turystycznym. Tak więc na pewno warto :)
   
 3. Monika1988

  Monika1988 New Member

  12
  0
  1
  Świetna sprawa. Jeśli tylko znajdziesz sposób na to, żeby efektywnie się zareklamować, na pewno na tym zyskasz.
   
 4. Monika1988

  Monika1988 New Member

  12
  0
  1
  Świetna sprawa, pod warunkiem, że będziesz w stanie się wypromować. Generalnie, nie powinieneś narzekać na brak klientów.
   
 5. PSH

  PSH New Member

  2
  0
  1
  Po pierwsze żeby wynajmować swój apartament na terenie Hiszpanii trzeba uzyskać licencję turystyczną. Jest to formalność ale np. ogłaszanie się bez tej licencji grozi karą. Nie słyszałem żeby ktoś taką dostał ale formalnie można by. Mieszkanie musi spełniać normy wytyczone przez państwo, np. dostępność dla osób niepełnosprawnych. Więc winda w bloku nieodzowna.
  Podatek od wynajmu płaci się progowo do 12 tyś euro jest to 19%. Do trzech mieszkań można wynajmować bez potrzeby założenia firmy.
   
 6. nowakka

  nowakka New Member

  11
  0
  1
  Moim zdaniem warto też inwestować w nieruchomości w Polsce :p I warto wtedy skorzystać z pomocy biura nieruchomości. Ja polecam bardzo abc dom (jeśli jesteście z krk :) :)
   
 7. AleksVillas

  AleksVillas New Member

  3
  0
  1
  Mam dostęp do wielu nieruchomości w Hiszpanii, tych nad morzem i w górach, a także w obu przypadkach. Domy, zamki, kurorty, wille z urządzonymi już restauracjami - wszystko gotowe pod to, aby wprowadzić turystów. Możesz też zainwestować w samą ziemię tuż nad morzem i zrobić sobie pole namiotowe dla turystów. Teraz inwestycje tam stały się popularne i przynoszą duże korzyści :) No i wszystkie ceny poszły w dół. Ostatnio przeceniliśmy zamek, który stał na rynku za 3 mln 700 na 1 mln 700, a to tylko głupi przykład :)
   

Poleć tę stronę