1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

Czy dla lokaty Nest Witaj 4% warto założyć konto w NestBanku?

Dyskusja w 'Lokaty' rozpoczęta przez użytkownika Majki, 17 Listopad 2016.

Tags:
 1. Majki

  Majki New Member

  18
  0
  1
  Witam.
  Jak w temacie czy dla lokaty Nest Witaj z oprocentowaniem 4% warto założyć konto w NestBanku?
  Bo chyba bez konta jej nie założę? A akurat szukam najlepszej lokaty na ok. 9000 zł.
   
 2. Agata

  Agata New Member

  29
  0
  1
  Osoby, które zastanawiają się nad tym, jak mnożyć swoje oszczędności, często interesują się lokatami bankowymi. Robią to nawet pomimo tego, że same lokaty nie cieszą się dużą popularnością wśród analityków finansowych argumentujących, że korzystanie z nich nie daje szans na duży zysk. Niezbyt wysoki zarobek rekompensuje jedynie minimalne ryzyko, skoro zaś lokaty bankowe znajdują spore grono odbiorców, nie dziwi to, że znajdują się one w ofercie kolejnych podmiotów. Jednym z nich jest Nest Bank – nowy gracz, który niedawno zastąpił Bank Smart oraz BIZ Bank.

  Nest Lokata Witaj charakteryzuje się oprocentowaniem stałym w wysokości 4 procent w skali roku. Osoby, które są nią zainteresowane powinny pamiętać, że już po zapłaceniu podatku wartość ta maleje, a oprocentowanie realne to zaledwie 3,2 procent, nie można jednak nie zgodzić się z tym, że nadal jest to jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów tego typu na rynku. Oczywiście, atrakcyjność oferty sprawia, że bank nałożył na nią pewne ograniczenia. Najpoważniejsze wiąże się z tym, że lokatę zawiera się na trzy miesiące i nie można jej już później odnowić, nie bez znaczenia jest jednak i to, że sama kwota, która może być zainwestowania nie jest zbyt wysoka, wynosi bowiem maksymalnie 10000 PLN:

  https://www.nestbank.pl/indywidualny/oszczednosci/nest-lokata-witaj.html
  http://www.banki-opinie.info/nest-bank-f65/lokata-witaj-opinia-t2431.html

  Na uwagę zasługuje również to, że z kapitalizacją odsetek nie mamy do czynienia co miesiąc, ale na koniec okresu umownego, jeśli zaś zdecydujemy się na wcześniejsze zerwanie lokaty, musimy liczyć się z tym, że choć odzyskamy swoje pieniądze, utracimy wypracowane do tego czasu odsetki. Lokata Nest Witaj nie jest też rozwiązaniem dla każdego. To jedna z korzyści czekających na osoby, które zdecydowały się na założenie Nest Konta. Jeśli więc uznaliśmy, że jest rozwiązaniem na tyle atrakcyjnym, aby je wypróbować, powinniśmy się pośpieszyć, czas niezbędny do jej założenia upływa bowiem po trzydziestu dniach od momentu wejścia w posiadanie konta.

  Osoby zainteresowane lokatą Nest Witaj powinny mieć świadomość tego, że korzystanie z tego produktu bankowego wiąże się z koniecznością zgody na pewne niedogodności, takie, jak choćby utrata odsetek przy wcześniejszym wybraniu pieniędzy. Nadal jest to jednak jeden z najbardziej atrakcyjnych produktów obecnych na rynku.
   
 3. Optima_Zet

  Optima_Zet New Member

  1
  0
  0
  Tylko dla lokaty nie opłaca się zakładać konta. Ona jest ograniczona do 10 000 zł odsetki za 3 miesiące to jest mała kwota. Przy czym Nest Konto warto założyć dla samego konta, to jeden z niewielu rachunków bez opłat za popularne czynności bez warunków.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 4. 50zlzakonto

  50zlzakonto New Member

  5
  1
  3
  Lokata ciekawa w Idea Bank maja identyczna oferte dla nowych klientow, pamietaj ze jest tylko dla nowych wiec warto dopic do tego 10k by zmaksymalizowac zysk
   
 5. Fighter

  Fighter New Member

  8
  0
  1
  Właściwie każdy bank ma do zaoferowania coś interesującego dla nowych klientów, a jeżeli chodzi o same lokaty, to w wielu bankach nie różnią się one od siebie w jakimś bardzo dużym stopniu. Dlatego warto skorzystać z porównywarki lokat. Można tu śmiało wybrać kwotę lokaty jak i jej okres, co pozwala na dokonanie idealnego wyboru. ;)
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 6. dariapol

  dariapol New Member

  1
  0
  0
  Nest Bank jest rzeczywiście w czołówkach wielu rankingów lokatowych, dlatego na pewno rozważyłabym ten bank, chociaż mBank i Idea też wydają się miec dobre produkty sama nie wiem, ale to pewne dlatego, że nestowi trudno by mi było tak zaufać, bo to dość nowy bank na naszym rynku, ale może przesadzam.
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 7. gutek

  gutek New Member

  1
  0
  0
  Ja skorzystałem z tej oferty nest banku i założyłem lokatę w sumie przypadkowo. Po prostu szukałem jakiegoś konta za 0 zł. Obecnie lokaty warte uwagi to tylko te dla nowych członków lub nowych środków, później nie ma co liczyć na ciekawa ofertę. Ja często zaglądam : http://konto-w-banku.pl/najlepsze-konto-oszczednosciowe/ można tutaj wyczaić na prawdę fajne oferty i promocję różnych banków
   
  Last edited by a moderator: 12 Lipiec 2017
 8. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Z tego co czytałam, to właśnie tam nie trzeba zakładać konta. Jednak to jest zmienne. Ja bym nie zakładała konta, zwłaszcza, jeśli są jakieś warunki bezpłatności.
   

Poleć tę stronę