1. Ta strona używa ciasteczek (cookies). Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zobacz Szczegóły.

500.000 zl - jak bezpiecznie zainwestować? - giełda?

Dyskusja w 'Giełda' rozpoczęta przez użytkownika Krzys, 26 Styczeń 2016.

 1. Krzys

  Krzys New Member

  10
  0
  1
  Czytałem ostatnio na innych forach gdzie warto zainwestować 500 000 złotych - wszędzie namawiają mnie na giełdę - czy aby na pewno?
  Czy ktoś ma jakiś lepszy pomysł na zainwestowanie 500 000 złotych?

  O giełdzie myślałem pewien czas ale nie mam doświadczenia a ryzyko teraz jest duże bo wiele prowadzi do kolejnego kryzysu finansowego na świecie i nie wiem czy to dobry pomysł - czy ktoś może się do tego odnieść?
  Z góry dziękuję za wszelkie propozycje - tym bardziej za te mądre :)
   
 2. szopen

  szopen New Member

  5
  1
  1
  Nie jestem jakimś doświadczonym inwestorem ale troszkę się w to bawię. 500.000 to dość spora suma. Niestety bezpieczeństwo i giełda nie idą w parze. Jerzeli znasz dobrych maklerow i będziesz miał trochę więcej szczęscia to z tego można zrobić fortune, ale fortuna się toczy kołem... Można też wszystko stracić. Inwestowanie na giełdzie niesie za sobą duże ryzyko, ale i możliwość największego zysku w krótkim czasie. Jeżeli te pieniądze nie są Ci potrzebne, nie są to oszczędności z całego życia,chcesz sprobować swoich sił to proszę bardzo. Jeżeli jest inaczej to bym się zastanowił. Jeżeli inwestycje to może jakieś obligacje, waluty czy coś w tym stylu??
   
 3. Gambol

  Gambol New Member

  5
  0
  1
  500.000 to spora sumka i tak naprawde daje nam spore możliwości na rozkręcenie biznesu. Co do giełdy to nie jestem przekonany, wydaje mi się to dość ryzykowny sposób do zarabiania pieniędzy, taka swego rodzaju loteria. Za ta sumę można kupić jakiś lokal na wlasną dzialąlność lub pod wynajem, jeżeli mniejszy i bez wyposażenia no i zależy od lokalizacji to może nawet kilka. Możemy prowadzić jakieś uslugi, solarium, kosmetyczka fryzjer, ewentualnie jakiś sklep. Jezeli koniecznie chcesz inwestować na giełdzie to życzę powodzenia, mam nadzieję że osiągniesz sukces
   
 4. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Na pewno chodzi Ci o 500 000 zł? A nie o 50 k? Wiesz, nie chcę nic mówić, ale albo:
  - dostałeś te pieniądze w spadku,
  - wygrałeś na jakieś loterii,
  - masz bujną wyobraźnię.

  Nie znam wielu ludzi, którzy mają pół bańki i zastanawiają się jak by tu zainwestować 500 000 zł.
  Przy takim kapitale zakładam, że masz podstawowe pojęcie o finansach (no chyba, że te punkty powyżej) i to ty nam powinieneś doradzić co robi się z takimi pieniędzmi. Ja osobiście za 1/10 tego kapitału rozkręciłbym kilka fajnych startupów.
   
 5. domeniko

  domeniko New Member

  4
  0
  1
  500.000 kurde gdybym miał takie pieniądze :) jest to naprawde pokaźna sumka dzięki ktorej możemy zainwestować w dowolny biznes. Tu pod uwagę brałbym branże na jakich się znam. Chyba bez sensu inwestować w coś na czym się nie znamy i może nas ktoś przekręcić. Nie będe nic plecal bo pole manewru jest duże. Lokale usługowe, mieszkania pod wynajem, auta, pożyczki, fundusze inwestycyjne no można by wymieniać i wymieniać. Ja osobiście inwestuje w mieszkania na wynajem, glownie kawalerki dla studentów. Ale rożnie to bywa :"0
   
 6. Corny

  Corny New Member

  22
  0
  1
  Też jestem zdania, że jak ktoś ma 500 000 zł to raczej się nie zastanawia jak je zainwestować :D:D No ale może nam się trafił jakiś zagubiony inwestor. To ja polecam w takim razie kupić apartament, albo znaleźć jakiegoś developera który szuka inwestorów. Za taką kwotę to już ktoś będzie chciał współpracować. Teraz nieruchomości niby niedrogie, ale ludzie cały czas kupują, dlatego chyba warto się w tę stronę udać.
  A masz Ty w ogóle jakiekolwiek pomysły? Może sam coś zasugerujesz, na czym się w ogóle znasz?
   
 7. Gabon

  Gabon New Member

  10
  0
  1
  Jeżei posiadasz taką sumę to nie trzeba daleko szukać odpowiedzi. Na tym forum można je znaleźć, dużo osób zastanawia się inni polecają inwestycje w złoto. Inwestycja dlugoterminowa ale w miarę bezpieszna. /inwestycje w waluty, czy nieruchomości. Ziemia zawsze będzie coś warta i poządana jeżeli odpowiednio wyierzemy lokalizacje to napewno nie stracimy. Innymi nieruchomościami są mieszkania, na wynajem czy nawet jakiś domek nad morzem gdzie możemy wynajmować pokoje turystom. 500000 daje nam naprawde szerokie pole manewru
   
 8. biernat

  biernat New Member

  10
  0
  1
  Giełda moim zdaniem zdecydowanie odpada. Za duże ryzyko, szkoda by stracić taka sumke. Ja postawiłbym na kantor. Może dlatego że od zawsze interesowałem się monetami, banknotami. Jest to taki troszke stay sposób jak to robione w PRL-u że na dworcach można było wymienić walute. Chodziłbym koło kantor ów starając się odkupić zagraniczne wauty od ludzi chcących je sprzedać w kantorach, lub mając już lokal zajął się tylko skupem, dopóki nie uzbierałbym wystarczających śrdków aby moc swobodnie kupować sprzedawać i wyieniać
   
 9. suprasai

  suprasai New Member

  24
  0
  1
  Można "se" tak gdybać i wymieniać pomysły inwestycyjne, bo każdy woli coś innego. Dlaczego giełda nie? Jak ktoś się zna na giełdzie to jakie ryzyko? Dywersyfikujesz kasę i zawsze mniej lub więcej zarobisz. O ile nie będziesz wchodzić w jakieś ryzykowne dile, to pomału, pomału te 10 - 15% uciułasz w skali roku. Jak się poduczysz, nauczysz się analizować informacje, to i więcej. Mam kilku znajomych, którzy mają z tego całkiem pokaźny dochód, jakieś 30% ich miesięcznych dochodów jest właśnie z giełdy, GPW, forex, etc. Da się, ale nic od razu i hop siup.
   
 10. kowalewa

  kowalewa New Member

  24
  0
  1
  Giełda nigdy nie będzie bezpieczną inwestycją. Myślę, że możesz podzielić te pieniądze i zainwestować je na różne sposoby.
   
 11. jajkoinw

  jajkoinw New Member

  1
  0
  1
  Giełda dla początkującego nigdy nie jest bezpieczna.
   
 12. zydek

  zydek Member

  35
  0
  6
  W XTB masz system, który pozwala inwestować m.in. na giełdzie - masz dostęp do wielu rynków, ale chyba istotniejsze, że masz xstation, czyli system z mega dobrą analityką, mocno domyślny. Musisz próbować, ale radzę zacząć od inwestowania na demie systemu - chyba że masz bardzo duże doświadczenie.
   

Poleć tę stronę